02.07.2018, 09:57 | czytano: 893

Uczelniana biblioteka z wyróżnieniem

Fot. Wydawnictwo Naukowe PWN SA
NOWY TARG. Biblioteka Uczelniana Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu otrzymała wyróżnienie w kategorii „Aktywna promocja IBUKA Libry w mediach, na stronach www bibliotek oraz na portalach społecznościowych” w ramach ogólnopolskiej akcji „Promocja e-czytelnictwa w bibliotece”.
Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się w warszawskim kinie Iluzjon podczas Akademii Dyrektorów IBUK Libra zorganizowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN SA oraz IBUK Librę – czytelnię online. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia, którego uroczysty charakter podkreślał jubileusz 10-lecia IBUKA Libry. Podczas gali Biblioteka Uczelniana otrzymała okolicznościową statuetkę oraz zestaw książek – albumów wydanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN.
- Wyróżnienie to jest uhonorowaniem naszej wieloletniej pracy na rzecz e-czytelnictwa. Z serwisem IBUK Libra współpracujemy już od 2012 roku stale rozwijając ofertę dostępnych w nim e-booków, dostosowanych do potrzeb społeczności akademickiej PPWSZ w Nowym Targu. Obecnie za jego pośrednictwem studenci i pracownicy Uczelni mogą korzystać z blisko 1200 książek elektronicznych, których liczba wzrasta z każdym miesiącem – informuje dyrektor Anna Białowąs.

Warto też podkreślić, że Biblioteka PPWSZ już dwukrotnie wzięła udział w akcji „MAJlepsze książki”, w ramach której serwis otwiera czasowy dostęp do poszerzonych zasobów IBUK Libra. W maju tego roku, należały do nich wszystkie książki z kategorii: medycyna, nauki ekonomiczne, sport oraz nauki matematyczno-przyrodnicze – łącznie ok 7 tys. publikacji.

- Od kilku lat, na początku marca promujemy IBUKA oraz pozostałe bogate e-zasoby Biblioteki, podczas globalnej akcji „Tydzień Książki Elektronicznej”. O wszystkich prowadzonych przedsięwzięciach promujących e-czytelnictwo, zmianach w funkcjonalnościach serwisu IBUK Libra oraz zakupionych e-bookach, nieustannie informujemy naszych użytkowników za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów komunikacyjnych: poprzez stronę internetową Uczelni, konto na Facebooku, drogą mailową oraz bezpośrednio podczas odwiedzin czytelników w Bibliotece.

W każdym miesiącu na swoim fanpage’u biblioteka umieszcza też informację na temat aktualnej książki miesiąca, oferowanej bezpłatnie przez serwis w ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”.
- Zależy nam na tym, aby korzystanie z naszych e-zasobów było dla użytkowników jak najbardziej wygodne. Dzięki nowo zakupionemu oprogramowaniu, do połączenia się z serwisem IBUK Libra, nie trzeba już zgłaszać się do Biblioteki po uzyskanie kodu PIN, wystarczy mieć aktywne konto czytelnika w wypożyczalni.

Dyrektor podkreśla, że cieszy się, że doceniono wysiłki wszystkich pracowników biblioteki związane z promowaniem e-czytelnictwa. - Nie poprzestajemy jednak na tym wyróżnieniu i już planujemy kolejne przedsięwzięcia związane z udoskonaleniem oferty cyfrowej Biblioteki. Wielką motywacją dla naszej pracy jest żywe zainteresowanie zasobami elektronicznymi wśród studentów i pracowników PPWSZ w Nowym Targu. Gorąco zachęcamy do dalszego korzystania z wszystkich e-publikacji dostępnych za pośrednictwem Biblioteki Uczelnianej, a zwłaszcza w bezpłatnej czytelni online IBUK Libra.

Źródło: PPWSZ, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl