04.07.2018, 00:22 | czytano: 765

Rekordowa edycja akcji Czyste Tatry Made in Małopolska

zdj. Piotr Korczak
Czyste Tatry Made in Małopolska dobiegły końca. 7180 wolontariuszy, mimo kapryśnej i czasami bardzo dokuczliwej pogody, posprzątało dokładnie 275 kilometrów tatrzańskich szlaków. Zebrano 420 kilogramów śmieci.
"Liczyliśmy, że wolontariuszy będzie 5000, ale tegoroczny wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Nim grubo ponad siedem tysięcy ludzi wyruszyło w Tatry, miało okazje posłuchać wspaniałych wykładów ludzi gór. Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Artur Małek i Krzysztof Wielicki sprawili, że namiot wykładowy wprost pękał w szwach. A to był dopiero początek" - relacjonują organizatorzy. 
W sobotę już od 5 rano kolejni ochotnicy ruszali na szlaki. Wśród zbierających śmieci nie zabrakło gwiazd sportu, telewizji i internetu, a siłę internetu pokazali nam YouTuberzy, którzy ściągnęli do Zakopanego setki swoich fanów i sprawili, że młodzi ludzie oderwali się od komputerów, by spędzić pracowicie dzień w górach. 

Po powrocie na Górną Rówień Krupową nie było chwili wytchnienia. Kucharze i uczestnicy programu „Master Chef” dali pokaz sztuki kulinarnej. YouTuberzy zaprosili swoich fanów, by spędzić z nimi kilka miłych chwil, a ambasadorzy i goście mogli podziwiać mozaikę złożoną z 25 tysięcy kubeczków, które są całkowicie biodegradowalne. To z nich ułożono charakterystyczne „M”, symbol patrona, województwa Małopolskiego. I tak padł rekord Guinnessa oraz rekord Polski, bo jeszcze nikt nie ułożył mozaiki z tak wielu elementów. Co ciekawe, za rok z tych kubeczków wyprodukowane zostaną worki na śmieci, które wolontariusze Czystych Tatr zabiorą na szlaki. 

Na koniec Rafał Sonik, szef Stowarzyszenia Czysta Polska, podziękował naszym partnerom i sponsorom, a dla wszystkich wolontariuszy zagrali energetyczni Łąki Łan i Pudelsi. I tak Czyste Tatry, rekordowe, deszczowe i jak zawsze niezapomniane, znów dały przykład całej Polsce. W końcu przykład płynie z gór(y).

mat. prasowy, opr.s/
zobacz także
komentarze
RA DA TY RA DA04.07.2018, 22:22
Moi drodzy nie dam rady
Jak nie podam tu TYRADY
No bo trzeba perorować
By czyścioszkom sekundować
EKOLOGIA jest dziś TRENDY >--+-
Ziemia woła o te względy
Czystość Ziemi to jest cud
Ruszył w Tatry mądry lud
A było ich tysiące
Byli starzy , byli brzdące
Młodzież -dziewczyny i chłopcy
Są tu nasi i są obcy
Pojawili się znani i nieznani
Blogerzy i ich fani
Setki kilometrów przebyli
I PÓŁ TONY ŚMIECI "zdobyli "
Chwal ich POLSKO
Chwal WARSZAWO
Wołajcie głośno -
BRAWO I BRAWO
Niech się ziszczą NASZE SNY
-CZYSTE TATRY ;))))))
"Pięknych dolin tych zielonych
I tych turni umajonych
Słońcem, złotem i czerwienią
Niech się srebrzą
Niech się mienią
Te jeziorka nanizane
I szarotki ukochane
I te limby i te świerki
KTO JE KOCHA
TEN JEST WIELKI "
Skąd się biorą w Tatrach śmieci
Wiedza o tym nawet dzieci :
ŚMIECENIE TO PRZYZWYCZAJENIE
POKONAĆ GO MOŻNA
PRZYZWYCZAJENIEM - NIE ŚMIECENIEM
Zobacz pełną wersję podhale24.pl