06.07.2018, 14:04 | czytano: 686

Trwa cykl „Koncerty w Zakopanem – lato 2018”,

Cykl wydarzeń muzycznych „Koncerty w Zakopanem – lato 2018” w tym roku poświęcone są 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Dzięki licznemu Komitetowi Honorowemu – weszli do niego naukowcy z kilku uczelni, oficerowie WP, artyści oraz literaci – wydarzenia muzyczne i literackie nabrały rocznicowego blasku.
Mieszkańcy Zakopanego i turyści do tej pory mogli usłyszeć utwory klasyki modernistycznej w wykonaniu orkiestry z Oslo i Młodej Filharmonii z Krakowa pod batutą Tomasza Chmiela, a także pieśni polskie – narodowe i religijne – w wykonaniu Chóru Mieszanego „Con Spirito” z Zielonej Góry. Dyrektorem zielonogórskiego chóru jest Małgorzata Szumska.
Dzisiaj, tj. 6 lipca 2018 roku o godzinie 20.45 w kościele Księży Misjonarzy na Olczy czas na młodych muzyków z Wielkiej Brytanii. W wieczornym koncercie zaprezentują się dwa zespoły – młodzieżowy chór mieszany i orkiestra kameralna z niewielkiego miasta Calne, które położone jest na zachód od Londynu. Młodzi, angielscy muzycy przygotowali program różnorodny, od Haydna po współczesną muzykę amerykańską. Jak zwykle w czasie wieczoru usłyszymy akcent polski.

Organizatorem całego cyklu koncertów i wydarzeń towarzyszących jest stowarzyszenie TKN.

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl