12.07.2018, 09:21 | czytano: 1539

XVIII Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy w Rabce-Zdroju

Mistrzostwa odbędą się tradycyjnie w trzecią sobotę lipca, czyli 21.07.2018 w Rabkolandzie, w godzinach 10.00-15.00. Po raz piąty kobiety i mężczyźni zmierzą się w osobnych kategoriach.
uż od niemal dwóch dekad zawodnicy z kraju i państw ościennych prześcigają się w ilości udojonego mleka podczas szalonych Mistrzostw Polski w sercu Rabki. Wśród zawodników można znaleźć prawdziwych profesjonalistów, którzy na dojarce własnej konstrukcji trenują przez cały rok. Warto bowiem wiedzieć, że dojenie kultowej sztucznej krowy Robculi (poj. 15 litrów) zdecydowanie różni się od dojenia żywego zwierzęcia. Z żywą krową należy obchodzić się delikatnie, z wyczuciem odprowadzając mleko z góry w dół wymion. Wymiona Robculi trzeba natomiast po prostu ściskać, a jak mocno i jak szybko - wiedzą tylko najlepsi zawodnicy!
W ubiegłym roku po raz kolejny Mistrzem Polski został Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej, dojąc w minutę 3450 ml mleka, a tytuł Mistrzyni Polski przypadł pani Annie Budzeń z Boczków Chełmońskich (ponad 2800 ml mleka w minutę!). Kto zostanie Mistrzem Dojarstwa 2018? Dowiemy się już 21 lipca.

Źródło: organizatorzy, oprac.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl