13.07.2018, 09:50 | czytano: 749

Poznaliśmy oficjalny plakat MFFZG Zakopanem

Organizatorzy przedstawili tegoroczny plakat, który promować będzie jubileuszowy 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Jest na nim tańcząca góralska para pośrodku pięknie rzeźbionych drewnianych wrót. Ich zdobienia nawiązują do różnych elementów rodzimej tradycji i kultury. Jest na nim także jubileuszowa złota pięćdziesiątka.
Autorem plakatu jest Marek Szala - artysta, od wielu lat promujący Zakopane swoją pracą w Polsce i za granicą poprzez liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, a także realizację dużych projektów scenograficznych, teatralnych i plenerowych takich jak ceremonie otwarcia i zamknięcia Uniwersjad w Zakopanem oraz Międzynarodowych Festiwali Folkloru Ziem Górskich. Twórca ołtarza, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę świętą pod Wielką Krokwią w 1997r., autor plakatów, scenografii, nagród festiwalowych i wydawnictw, a także wykonawca prac konserwatorskich i restauracyjnych zabytkowych nagrobków na Pęksowym Brzyzku. Absolwent wydziału rzeźby zakopiańskiej Szkoły Kenara.
Ukończył studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki - dyplom w pracowni miedziorytu. W latach 1986-1998 wychowawca i nauczyciel przedmiotów artystycznych i zawodowych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Po realizacji ołtarza papieskiego w 1997 r. całkowicie poświęcił się samodzielnej pracy artystycznej w zakresie rzeźby, grafiki, projektowania i scenografii, a szczególnie sztuce sakralnej.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl