16.07.2018, 19:00 | czytano: 1186

Oazowe ścieżki edukacyjne w Krościenku

W Krościenku nad Dunajcem w Centrum Ruchu Światło-Życie otwarto „Drogę Nowego Człowieka” – ścieżkę ewangelizacyjno-edukacyjną prezentującą Ruch Światło-Życie.
Ścieżki oazowe są czynne przez całe wakacje, codziennie, od 9 do 18. Treści ewangelizacyjne i charyzmat Ruchu przybliżają piękne i dające do myślenia rzeźby i instalacje artystyczne zaprojektowane i wykonane przez krakowskiego artystę Karola Badynę, oraz tablice, na których znajdują się przede wszystkim teksty Założyciela Ruchu ks. Blachnickiego. W głębszym wejściu w tak ukazane treści pomaga audio-przewodnik – aplikacja, która prezentuje treści oazowe na czterech poziomach: „turysta”, „młodzież z oazy”, „Domowy Kościół” oraz „zaawansowany” (treści przygotowane z myślą o kapłanach i osobach konsekrowanych). Aplikacja dostępna na system Android – „Droga nowego człowieka”


Wirtualnie można przejść oazowe ścieżki pod adresem http://kopiagorka.pl/. Dla tych, którzy nie mogą się już w tym momencie znaleźć na Kopiej Górce niech odwiedziny wirtualne będą tym mocniejszą zachętą do osobistej wyprawy do Centrum Ruchu.Źródło: Urząd Gminy w Krościenku, oprac. r/
komentarze
do tubylec17.07.2018, 09:13
Święta racja, podobne sytuacje są w Nowym Targu na ścieżkach rowerowych, na drzewach krzyżyki z postacią Jezusa, na innych drzewach przypięte obrazki różańce, a pod tymi drzewami siedzą i piją piwo a młodzież wieczorami robi co innego, to jest brak szacunku do wizerunku świętych. Na te obrazki są inne miejsca bardziej godne.
tubylec16.07.2018, 23:01
W obrębie samej Kopiej Górki jest to OK, jak najbardziej fajna sprawa, ale jeżeli idąc w góry na co drugim drzewie widzi się poprzypinane kartki papieru formatu A-4 z cytatami z pisma świętego to moim skromnym zdaniem jest to już działanie pozbawione i gustu i smaku.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl