26.07.2018, 13:13 | czytano: 658

Podziękowanie za 44. Poroniańskie Lato

Ta największa impreza kulturalna i promocyjna gminy Poronin jest efektem wspólnego nakładu pracy, starań i dbałości o każdy element składający się na całość; wielu ludzi oraz znaczącego wsparcia przez sponsorów.
Na "Poroniańskie Lato" składa się szereg imprez: wystawy, koncerty, występy miejscowych i zaproszonych zespołów regionalnych, pasowanie na prymistę i honielnika, konkursy (w tym słynny konkurs na najpiękniejszy warkocz, konkurs sprawnościowy na najlepsze sołectwo), kiermasz twórców ludowych, promocje książek i rozstrzygnięcie konkursu literackiego, rozrywki piłki nożnej, festyn i zabawa na wolnym powietrzu oraz wiele innych atrakcji. Wszystko zaś w godnej oprawie religijnej, połączonej z coroczną uroczystością odpustową w Poroninie, przypadająca na dzień 22 lipca.
W imieniu organizatorów 44 Poroniańskiego Lata serdecznie dziękuję partnerom naszej imprezy: Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem oraz Narodowemu Centrum Kultury w Warszawie za coroczne wsparcie naszej inicjatywy kulturalnej i okazywaną pomoc w jej realizacji.
Podziękowania naszym sponsorom: GRUPIE ŻYWIEC, Stacji Narciarskiej SKI-SUCHE, Państwu Halinie i Piotrowi Rzadkoszom z Poronina, Podhalańskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Zakopanem, Termom Szaflary, Firmom: HAJAN Catering, PAKFOL – Stanisław Bachleda, Podhalańska Sieć Światłowodowa TatraFiber, Studio Informatyczne KACPER, Salon Fryzjerski „Fryzjerkowo” - Zakopane Elżbieta Wiercioch, „Bogusław Salwa S&S Fryzjer” oraz Państwu Katarzynie i Andrzejowi Dorulom-Pyrnickom. Dzięki Waszemu finansowemu wsparciu „Poroniańskie Lato” zaoferowało w tym roku bogaty program z wieloma atrakcjami. Twórcom Ludowym z Panią Prezes Stanisławą Łukaszczyk dziękujemy za ufundowanie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy Warkocz” oraz za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Tegoroczne świętowanie zostało połączone ze złotym jubileuszem kapłaństwa ks. prałata Mieczysława Niepsuja, który przewodniczył uroczystości.

Ukłon wdzięczności i słowa szczerej podzięki - za religijny wymiar i piękną góralską oprawę odpustowej liturgii.
Bardzo serdecznie dziękujemy mediom. Patronat nad tegoroczną imprezą sprawowały: Telewizja Polska S.A. Oddział w Krakowie, TVPodhale, Tygodnik Podhalański, TV Tygodnik Podhalański, Malopolskaonline.pl, Podhalański Portal Informacyjny podhale24.pl, Góral.info oraz Podhalański Serwis Informacyjny WATRA. Dziękujemy też zespołowi Radia Kraków za promowanie naszej imprezy na antenie swojego radia.

Za pomoc w organizacji trzydniowej imprezy serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Związkowi Podhalan Oddział Poronin, Stowarzyszeniu Twórców Ludowych Oddział Karpacko – Małopolski z siedzibą w Poroninie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie.
Nie możemy również zapomnieć o naszych wspaniałych konferansjerach w osobach: Helena Buńda, Anna Jarosz "Zbójnicka", Wojciech Polak, Anna Chowaniec, Maciej Dziubas i Robert Chowaniec którzy z pełnym wdziękiem i kunsztem prowadzili tegoroczną imprezę kulturalno - promocyjną. Gorące podziękowania należą się samym wykonawcom, którzy pokazali się z jak najlepszej strony na poroniańskiej scenie – zespołom regionalnym, kapelom, orkiestrom oraz twórcom ludowym. Cieszymy się z udziału naszych partnerów z Gminy Suchy Las, których mogliśmy gościć na naszej imprezie po raz kolejny.

Ponadto dziękuję sołtysom i uczestnikom Igrzysk Sołeckich za dostarczenie widzom świetnej zabawy.
Serdecznie podziękowanie składam mieszkańcom gminy i turystom, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczne poroniańskie święto.

Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl