27.07.2018, 15:03 | czytano: 888

Beskidy z Pieninami. Koncert wokalno-organowy w ramach 9. Festiwalu Pieniny - Kultura - Sacrum

Beskidy spotykają Pieniny. Taki tytuł mógłby posiadać najbliższy koncert w ramach Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, który odbędzie się w sobotę 28 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem.
Grający podczas koncertu na organach Krzysztof Karcz przybędzie do Krościenka z serca Beskidów – z Bielska-Białej, gdzie prowadzi intensywną działalność koncertową, animuje wydarzenia związane z muzyką organową oraz zajmuje się dydaktyką.
Ewa Walkowska pochodzi ze Szczawnicy z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Artyści zaprezentują wszechstronny program wokalno-organowy, w centrum którego znajdą się pieśni autorstwa Wacława Geigera oraz pełne blasku i wirtuozowskiego rozmachu dzieła literatury organowej.


zdj. Ewa Walkowska (arch. artystki)

Koncertom towarzyszyć będzie wystawa akwareli pienińskich autorstwa Andrzeja Beliczyńskiego, znakomitego malarza, właściciela autorskiej galerii "Pod okółkiem" w Krościenku n.D. Wstęp na koncert wolny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Gościny naszym artystom udziela tradycyjnie Pensjonat CrosnaSpa, znajdujący się przy ul. św. Kingi 73d, a foldery programowe otrzymacie Państwo od pienińskich góralek ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Krościenka n.D. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Piotr Skarga28.07.2018, 09:36
Hm...rozumiem,że będzie tam prezentowana tylko i wyłącznie muzyka kościelna...........chorały gregoriańskie.....itp. A nie jakieś badziewie z muzyką świecką..........nie przystającą do miejsca, w którym oddaje się cześć i chwałę Bogu przynależną........
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl