28.07.2018, 15:04 | czytano: 1905

Dzień Pstrąga w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Zawody wędkarskie, pokazy kulinarne i koncerty. W ramach Tatrzańskich Wici trwa święto ryby z herbu Białego Dunajca.
Od samego rana wędkarze konkurują ze sobą łowiąc tzw. muchówkami na rzece Biały Dunajec. Celem każdego z nich jest złowienie jak największej ilości ryb, które po zmierzeniu lądują w wodzie.
Obfite opady deszczu na szczęście nie wypłoszyły pstrągów i głowacic, które jedna za drugą wędkarze wyciągają z wody.

Dzień pstrąga, to także pokazy kulinarne i możliwość spróbowania wyśmienicie przyrządzonych dań rybnych.

W trakcie sobotnich wydarzeń na scenie zobaczyć będzie można występ zespołu Zielony Jawor z Krempach oraz bawić się podczas koncertów „Muzyka Karpat”, „Zbigniew Foryś Band” oraz dyskoteki.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
marek z Krakowa30.07.2018, 13:23
Zadomowiła się "poprawność polityczna" na określenie postawy , którą można określić, że ktoś jest bardziej papieski niż sam papież. Nawet wędkarze łowiąc ryby wypuszczają je z powrotem do wody, co ma być oznaką łaski, umiłowania przyrody. A więc mamy nowy termin "poprawność wędkarska". Jest jednak w tym trochę obłudy, bo rybę raz wyławiamy, wpuszczamy do wody, by ktoś ją wkrótce wyłowił itd w koło Macieju. To przecież znęcanie się nad ofiarą. Ktoś, kto złowi rybę i usmaży ja sobie to już nie idzie do sklepu kupować ryb. I jeszcze jedno. Po co ustalane są wymiary ochronne ryb, skoro mamy je wpuszczać do wody? A może chodzi o to jak w piosence: "nie o to chodzi, by schwytać króliczka, ale pogonić go".
bober28.07.2018, 23:48
W tym ścieki żyją jeszcze ryby?
more28.07.2018, 18:13
Dziedzina Mistrz !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl