03.08.2018, 17:25 | czytano: 1493

"Złote Żywieckie Serce" dla Młodego Podhala (zdjęcia)

Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowy Targu brał udział w 55. Tygodniu Kultury Beskidzkiej.
Przez trzy dni pobytu na festiwalu Zespół zaprezentował się na scenach w Wiśle i w Oświęcimiu oraz uczestniczył w 49. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Jest to największa impreza folklorystyczna w Polsce, na którą przybywają górale z całego kraju.
Głównym celem FFGP jest kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej wszystkich polskich góralskich grup etnograficznych. W ramach FFGP odbywają się dwa przeglądy konkursowe: regionalnych zespołów pieśni i tańca oraz kapel, grup śpiewaczych, mistrzów z uczniami, solistów śpiewaków i instrumentalistów ludowych. W obu przeglądach główną nagrodą jest Złote Żywieckie Serce.

Młode Podhale wystąpiło z programem „Zielone Świątki”, w którym zaprezentowano zwyczaj związane z Zielonymi Świątkami na Podhalu, a wszystko to było okraszone tradycyjnym śpiewem, tańcem i muzyką.

Po wnikliwiej analizie jury przyznało Zespołowi Młode Podhale Złote Żywieckie Serce. Jest to ogromy sukces, którego fundamentem jest ciężka praca wszystkich członków Zespołu. Jednocześnie Młode Podhale zostało zakwalifikowane do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, gdzie wystąpi w kategorii tradycyjnej.
Również w ramach przeglądu kapel i grup śpiewaczych Młode Podhale może się pochwalić wspaniałymi nagrodami. W kategorii Kapele – 1 miejsce oraz w kategorii Grup śpiewaczych - 2 miejsce.

Źródło: materiały prasowe zespołu, P. Peciak, oprac. r/ zdj. W. Kompała
zobacz także
komentarze
Fanka25.08.2018, 12:11
Są spaniali????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl