03.08.2018, 16:45 | czytano: 1948

Chwila nieuwagi...

W szczawnickim Dworku Gościnnym odbył się kolejny koncert w ramach festiwalu Etno Novo. Tym razem na deskach Jazz Baru zagrał śląski zespół o intrygującej nazwie Chwila nieuwagi.
Przybyłych na koncert gości, w imieniu właścicieli Dworku przywitała Agnieszka Żarska. Pochodzący z Rybnika zespół przedstawił m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Miszung” będący mieszanką wielu gatunków muzyki, takich jak piosenka poetycka, jazz i folk – stąd zapewne tytuł płyty.
Jak sami o sobie mówią: Chwila Nieuwagi to zespół, który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków.

Ta mieszanka stylów zapewniła szczawnickiej publiczności różnorodność i całkowity brak nudy, za co muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Zespół Chwila Nieuwagi jest laureatem wielu prestiżowych nagród, jak m.in.: II miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki 2012 w Krakowie, Grand Prix Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona 2010 w Busku-Zdroju, I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Piosenki Studenckiej w 2010 r., I miejsce na Łódzkiej YAPie czy I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach w 2010 r.

Joanna Dziubińska na podst. mat.zespołu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl