05.08.2018, 17:30 | czytano: 1235

"Święty z Wadowic – Jan Paweł II" - spektakl prezentowany będzie w Zakopanem i Krakowie

mat. prasowy
Fundacja Pełni Kultury zaprasza na multimedialne widowisko "Święty z Wadowic – Jan Paweł II" z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły - żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od... jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.
Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.


Niedziela, 12 sierpnia o godzinie 20:30, na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem
Środa, 15 sierpnia o godzinie 20:00 przy Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się! ul. Totus Tuus 34 w Krakowie

Na scenie wystąpi blisko 70 osób:
Wokaliści: Andrzej Lampert, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski, Natalia Niemen, Justyna Reczeniedi, Joanna Smajdor, Magda Steczkowska, Piotr Szewczyk, Magdalena Wasylik, Hanka Wójciak, Rafał Żur
Aktorzy: Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Jan Nowicki

Orkiestra pod kierownictwem Miłosza Wośko, Chór PASSIONART pod batutą Janusza Wierzgacza, grupa tancerzy w układach choreograficznych Macieja Florka.

Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Bonarek, Krzysztof Herdzin, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski,
Adam Niedzielin, Marcin Nierubiec, Krzysztof Odrobina, Janusz Wierzgacz,
Miłosz Wośko, Andrzej Zieliński
Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na: www.jp2music.pl oraz www.pelnikultury.pl


ZAKOPANE: Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 6 sierpnia w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Tadeusza Kościuszki 17 oraz ul. Kościeliskiej 7
KRAKÓW: Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Cracovia Sacra. Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 6 sierpnia w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Zapraszamy także do wysłuchania transmisji na żywo w JEDYNCE Polskim Radiu. link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/635933813431095/

Utwory z widowiska zostały uwiecznione na płycie CD – „Jestem tu”, która będzie dostępna podczas widowiska w Zakopanem oraz w Krakowie.

mat. prasowy, opr. s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl