12.08.2018, 17:50 | czytano: 1687

Jarmark Świętej Cecylii - Targowisko Instrumentów

ZAKOPANE. W ramach 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich po raz pierwszy odbędzie się Jarmark Świętej Cecylii - Targowisko Instrumentów. W dniach 19 - 25 sierpnia w godzinach od 10.00 do 18.00 w namiocie, codzienne radością zapraszamy do namiotu, w którym codziennie działać będzie dwadzieścia pracowni.
W ciągu 7 dni będzie tam można spotkać ponad czterdziestu Twórców Instrumentów, którzy zapowiedzieli swój udział.
Przybędą z całej Polski, ale też ze Słowacji, Ukrainy i Turcji. Dzięki nim będzie można zobaczyć i posłuchać ponad stu instrumentów tradycyjnych, lutniczych i rekonstruowanych, a także autorskich. Wśród nich pojawią się: dudy, fujary, gwizdki, okaryny, skrzypce, końcówki, wiolonczele, basy, dwojnice, kantele, fidel, citola, nyckelharpa, lira korbowa, suka biłgorajska, chordofon płocki, viola da gamba, buzuki, złóbcoki, skrzypce, heligonka, akordeon, gitara modułowa i wiele innych.


Na instrumentach będzie można nie tylko zagrać, ale też wdrożyć się w tajniki prac nad nimi podczas specjalnych prezentacji pracowni Twórców, których podczas Jarmarku zaplanowano co najmniej 26. Obecność tylu znamienitych majstrów pozwoli też z pewnością na specjalistyczne konsultacje i błyskawiczne „akcje ratownicze”, jeśli by tylko zaszła taka konieczność…

Gospodarzem Jarmarku Instrumentów będzie Piotr Piszczatowski - twórca strony www.targowiskoinstrumentow.pl


Lista twórców instrumentów którzy zapowiedzieli swój udział dostępna jest na stronach:
www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-folkloru
www.targowiskoinstrumentow.pl
Bieżące informacje i ogłoszenia znajdą się na profilach FB:
https://www.facebook.com/MFFZG.Zakopane/
https://www.facebook.com/Targowiskoinstrumentow

mat. prasowy, zdj. Artur Kowalski – Photorelation.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl