13.08.2018, 20:18 | czytano: 1379

Dni Ochotnicy (zdjęcia)

Dni Ochotnicy - Gorczańskie Kośby 2018 za nami. Na finał zagrał zespół Lombard.
Ponad 600 zawodników z 12 krajów wzięło udział w bigach Gorce Ultra Trail, które towarzyszyły imprezie.
W sobotni wieczór w Amfiteatrze przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej wystąpił zespół Okowita Sam Band oraz zespół KNT. Przy dźwiękach dobrej muzyki goście imprezy bawili się znakomicie.

Niedziela to bieg Ochotnica Challenge, w którym na dystansie 20 km wzięli udział również mieszkańcy gminy Ochotnica i gmin sąsiednich.

Od godz. 17 rozpoczął się koncert główny, składający się z występów zespołów folklorystycznych z terenu gminy - Nucicki i Spod Gorca, zespołu Wesołe Nutki z Ochotnicy Górnej, Hajnicy z muzyką folkową i Orkiestry OSP Ochotnica Dolna. Finałem był koncert zespołu LOMBARD z nieśmiertelnym przebojem ,,Przeżyj to sam” śpiewanym przez setki gardeł przy płomieniach zapalniczek. Wspaniała atmosfera koncertu, ogromna rzesza widzów i piękny pokaz sztucznych ogni dopełniły całości tego wydarzenia.

Plac przy WOK Ochotnica Dolna pełen był stoisk z różnymi potrawami i atrakcjami łącznie ze ścianka wspinaczkową. Oczywiście nie zabrakło Związku Podhalan z lokalnymi smakołykami. Wójt gminy Stanisław Jurkowski podziękował zespołowi Lombard za piękny koncert.

Źródło: materiał nadesłany, oprac. r/
zobacz także
komentarze
jaga214.08.2018, 19:38
Ochotnica najladniejsza gorczańska wieś. Tylko chwiejnym krokiem co niektórzy łażą po drodze
Zobacz pełną wersję podhale24.pl