15.08.2018, 13:57 | czytano: 928

Dziś rozpoczyna się głosowanie w ramach akcji Lokalni Herosi. Możesz poprzeć m. in. młodych sportowców

100 lokalnych inicjatyw związanych z kulturą, sportem, ekologią, przestrzenią wspólną i pomocą potrzebującym zostanie zrealizowanych dzięki niezależnym przedsiębiorcom - właścicielom niewielkich sklepów. Wśród zgłoszonych projektów są pomysły MMKS Podhale Nowy Targ, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Fundacji Szczęśliwe Jutro.
Zgłoszenia w ramach akcji "Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości" zebrano na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Realizacja setki wybranych projektów nastąpi w pierwszej połowie 2019 roku. Właściciele sklepów mogą zdobyć na ten cel od 10 tys. do 100 tys. zł. Łącznie w budżecie na realizację lokalnych inicjatyw znajduje się 1,5 mln zł. Akcję objęło patronatem honorowym Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronem medialnym jest "Handel".
Tytułowi Lokalni Herosi to właściciele kilkunastu tysięcy małopowierzchniowych sklepów rozlokowanych po całej Polsce.
Supermarket Kapica Jakub i Danuta w Waksmundzie wspiera projekt "MMKS Podhale Nowy Targ Szkoli Przyszłych Mistrzów!"

W opisie czytamy: "MMKS Podhale Nowy Targ Szkoli Przyszłych Mistrzów! Kontynuując ponad 85-letnią tradycję hokejową stawiamy na szkolenie zawodników, którzy poprzez swój upór i ciężką pracę, z szarotką na piersi będą godnie reprezentować Nowy Targ , Podhale i całą Polskę oraz walczyć o najwyższe cele sportowe i wygrywać. Zapewnienie zawodnikom odpowiedniego szkolenia, sprzętu sportowego i możliwości rozgrywania meczy podczas turniejów międzynarodowych pozwoli zdobywać nowe umiejętności, które odpowiednio poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską przyniosą rezultaty w postaci Zwycięstwa." Wysokość grantu 11 tys. – 50 tys. zł.

Sklep Spożywczo-Przemysłowy Jan Jarząbek w Murzasichlu wspiera projekt czarnodunajeckiego Centrum Kultury i Promocji "Pierwszy mecz". Celem inicjatywy jest pomoc lokalnym akademiom piłkarskim w sfinansowaniu dojazdu na różnego rodzaju mecze i turnieje na terenie całego województwa małopolskiego jak również na Słowacji. "Dla lokalnej, działającej w niekomercyjnej formie stowarzyszenia, akademii piłkarskiej koszty dojazdów stanowią jeden z głównych kosztów działalności i pośrednio obciążają rodziców młodych piłkarzy. Udział w rozgrywkach z drużynami takimi jak Wisła Kraków, Cracovia, Sandecja Nowy Sącz, Termalica Nieciecza zwiększa szanse pokazania się dzieciom z naszej gminy w szerszym środowisku piłkarskim" - wyjaśniają twórcy projektu.

Kolejny pomysł CKiP to "Równe szanse". Celem inicjatywy jest pomoc lokalnym akademiom piłkarskim w zaopatrzeniu w sprzęt sportowy umożliwiający treningi oraz wzięcie udziału w różnego rodzaju meczach, turniejach na terenie całego województwa małopolskiego, jak również na terenie Słowacji. Udział w rozgrywkach na co dzień z drużynami takimi jak Wisła Kraków, Cracovia, Sandecja, Nowy Sącz, Termalica Nieciecza zwiększa szanse zaprezentowania się dzieciom z gminy w szerszym środowisku piłkarskim oraz podwyższanie umiejętności sportowych. Tę inicjatywę wspiera sklep Delikatesy "U Tomka" Tomasza Słodyczki w Zębie.

Z kolei "Mayer" sklep spożywczo-przemysłowy w Szaflarach zaangażował się w projekt "VII Piłkarski Piknik" to także zamysł zgłoszony przez Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu, które wyjaśnia: "Doroczny piłkarski piknik jest imprezą kulturalno sportową mającą za cel integrację rodzin z terenu gminy Czarny Dunajec, które są związane z uprawianiem zdrowego stylu życia poprzez aktywność sportową. Wydarzenie składa się z części sportowej oraz kulturalnej. W części sportowej są przewidziane towarzyskie mecze piłkarskie na stadionie zarządzanym przez Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu natomiast część kulturalna jest związana z tradycją regionu podhalańskiego i polega na promocji kultury góralskiej poprzez występ kapeli góralskiej. Piknik odbędzie się latem 2019 roku".

Zaś Fundacja Szczęśliwe Jutro zgłosiło projekt "Meblujemy Przystań Szczęśliwe Jutro, czyli dwa domy dziecka we Wróblówce". Dzięki niemu "pomoc i wsparcie otrzymają dzieci pochodzące z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ostatnim etapem prowadzonych od trzech lat działań jest umeblowanie Przystani Szczęśliwe Jutro. Brakuje już tylko mebli, aby dom mógł zacząć funkcjonować i nieść pomoc dzieciom najbardziej jej potrzebującym" - tłumaczą twórcy projektu. Wspiera ich sklep Andrzeja Sojki z Ludźmierza.
By okazać wsparcie danej inicjatywie należy oddać swój głos na stronie HerosiPrzedsiębiorczości. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące samego losowania.

Głosowanie rozpoczyna się dziś o godzinie 16.oo i potrwa do 14 października br.

Głosować można codziennie. Robiąc zakupy w lokalny sklepie - zwiększa się szansę na wygraną.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl