25.08.2018, 10:30 | czytano: 1737

XXIII Rajd Wokół Tatr

Jutro rozegrana zostanie kolejna edycja Rajdu Wokół Tatr. Jest to nie lada gratka dla miłośników kolarstwa. Z roku na rok, rajd staje się coraz popularniejszy, co sprawia, że miejsca startowe rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
W tym roku zapisanych jest aż 350 chętnych! Śmiałkowie będą mieli do pokonania 205 km i około 2500 m przewyższenia. Ze względu na dużą ilość zapytań, organizatorzy postanowili odwrócić przebieg trasy, tym razem będzie nieco trudniej.
Uczestnicy rajdu wystartują w niedzielny poranek z Nowego Targu i będą mieli do pokonania podjazd na Zdiar, Strbske Pleso od strony Starego Smokovca i legendarne Huty, które na pewno zapadną im na dłużej w pamięć.

Rajd Wokół Tatr został zapoczątkowany przez pana Zygmunta Ostapiuka prowadzącego sklep Rowex, następnie pomocy przy organizacji podjął się Nowotarski Klub Kolarski, a w 2017 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Rajd Wokół Tatr z myślą o niesieniu radości pasjonatom oraz pomocy potrzebującym.

W tym roku część dochodów z imprezy przeznaczona będzie na budowę ośrodka całodziennej opieki dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej. Dom budowany jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy.

Rajd odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy. W tym roku start i meta usytuowane będą przy hali Gorce. Więcej informacji znaleźć można na stronie rajdu www.rajdwokoltatr.pl

mat. prasowe
Zobacz pełną wersję podhale24.pl