29.08.2018, 15:22 | czytano: 1554

Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Łapsze Niżne

Arch. Podhale24.pl
Na terenie gminy już po raz czwarty odbywa się akcja likwidacji barszczu Sosnowskiego. Zabiegi chemiczne ręczne oraz ręczne strzykawkowe prowadzone są 3-etapowo, obejmując w tym roku tereny o powierzchni 7,240 ha - poinformował Zespół Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łapszach Niżnych.
Barszcz Sosnowskiego to inwazyjna, agresywna i niebezpieczna roślina, której toksyczne związki chemiczne mogą skutkować dla organizmu człowieka podrażnieniem dróg oddechowych, zapaleniem spojówek, czy wymiotami, a poprzez bezpośredni kontakt ze skórą trudno gojącymi się ropnymi pęcherzami. Gmina Łapsze Niżne w 2018 r. uzyskała na cel likwidacji dotację w wysokości 26,5 tys. zł.
oprac. r/
komentarze
jox31.08.2018, 00:33
Ciekawe, czy to będą działania rzeczywiste, czy raczej pozorowane, jak w innych miejscach... Np. w N. Targu postawili tablicę. Tablica stoi już któryś rok. A barszcz jak rósł, tak rośnie dalej. Chociaż nie, jest pewna zmiana. Jest go więcej :-) Ta tablica bardzo pomogła i dużo zmieniła w naszym otoczeniu. My mieszkańcy, dziękujemy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl