03.09.2018, 10:01 | czytano: 1712

Wybrano najlepsze filmy o górach (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Australijski film „Góra” w reż. Jennifer Peedom zyskał największe uznanie w oczach jury i zdobył główną nagrodę w tegorocznym konkursie filmowym festiwalu Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem. Gala rozdania nagród odbyła się w kinie Sokół.
O statuetkę Wielkiej Drewnianej Góry walczyli twórcy 24 filmów z całego świata. Na konkurs zgłoszonych zostało 1500 produkcji. W jury zasiedli filmowcy i ludzie gór: Krzysztof Zanussi, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik i Peter Horký.
Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego zdobył DREAMLAND w reż. Stanisława Berbeki. Nagrodę w jego imieniu odebrała Elza Berbeka, matka Jacka i Macieja Berbeków.

Nagrodę Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego za film najlepiej obrazujący więź człowieka z naturą otrzymał WŁADCY NIEBA w reż. Véronique, Anne i Erik Lapied.

Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane za film najlepiej ukazujący ludzkie, kulturowe i artystyczne aspekty życia społeczności górskich wręczył wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk. Przyznano ją filmowi OSTATNI GÓRALE w reż.
Filipa Lufta.

Nagrodę Polskiego Związku Alpinizmu za najlepszy film ukazujący człowieka w ekstremalnych sytuacjach dostał MAGNETIC MOUNTAINS w reż. Steve’a Wakeforda.
Nagrodę Publiczności otrzymał DREAMLAND w reż. Stanisława Berbeki.

pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl