04.09.2018, 16:07 | czytano: 3377

II Turniej Piłkarski o Puchar Przechodni Związku Podhalan. Maruszyna najlepsza (zdjęcia)

W Łopusznej został rozegrany Góralski Mundial, czyli II Turniej Piłkarski o Puchar Przechodni Związku Podhalan, zorganizowany przez łopuszniański oddział Związku Podhalan.
Z powodu złej pogody mecze turniejowe zostały rozegrane na hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej.
W Turnieju wzięło udział pięć drużyn z Oddziałów Związku Podhalan z Maruszyny, Ostrowska, Harklowej, Nowego Targu i Łopusznej. Łącznie rozegrano 7 meczy, w których strzelono aż 54 bramki.

Najstarszym Zawodnikiem Turnieju został Krzysztof Kuranda ze ZP oddział Nowy Targ. Królem strzelców turnieju został Krzysztof Strzęp ze ZP oddział Maruszyna z dorobkiem 6 bramek.

Najlepszym Zawodnikiem turnieju została Jarosław Kozieł ze ZP oddział Ostrowsko. Najlepszym Bramkarzem Turnieju został Daniel Kolasa ze ZP oddział Harklowa.

Wygrał oddział z Maruszyny, który w nagrodę otrzymał puchar. Będzie on ich własnością aż do przyszłorocznego turnieju. Drugie miejsce zajął oddział z Łopusznej, trzeci z Ostrowska.

Sędziowie turnieju: Andrzej Klamerus, Michał Buła.
Każda drużyna otrzymała również pamiątkowy dyplom za udział.

Organizatorzy dziękują dyrektor Dorocie Chowaniec za udostępnienie hali na turniej, Kole Gospodyń Wiejskich z Łopusznej za przygotowany poczęstunek oraz sponsorom, którzy zechcieli wesprzeć organizację turnieju.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ fot. Zbigniew Krauzowicz
Może Cię zainteresować
komentarze
widz06.09.2018, 14:09
chłopaki grali i bronili świetnie
danka furmanka04.09.2018, 22:01
trza chlopom pogratulowac ,dobrze grali,, tfu ale grała
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl