05.09.2018, 10:47 | czytano: 2082

Inauguracja roku szkolnego w CKiW w Szczawnicy (zdjęcia)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy miało inny przebieg niż w latach wcześniejszych. Wszystko za sprawą historycznego wydarzenia, jakie miało miejsce na jego terenie.
Cała społeczność CKiW uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wychowankowie, kadra pedagogiczna i pozostali pracownicy szczawnickiego Centrum podczas wciągania flagi na maszt wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy/Jabłonce Jan Jurek, który w swoim przemówieniu nawiązał do cytatu zamieszczonego na tablic pamiątkowej. Słowa te szczególnie były skierowane do młodzieży. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali: dyrektor CKiW OHP w Szczawnicy, Renata Kubik - dyrektor Pienińskiej Szkoły Branżowej I st. im. Ks. Franciszka Blachnickiego oraz duszpasterz ks. Waldemar Sosnowski.

Po zakończonych uroczystościach osłonięcia obelisku, wychowankowie wspólnie z kadrą opiekuńczo-wychowawczą udali się do auli Centrum gdzie przekazano młodzieży wszystkie informacje organizacyjne, a następnie ks. Waldemar udzielił wychowankom oraz całej kadrze błogosławieństwa na nowy rok szkolny.

Pedagog Renata Woźniak, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mieszkaniec Szczawnicy06.09.2018, 09:55
a czym zasłużył się Jan Wiktor?
mieszkaniec Szczawnicy05.09.2018, 17:59
Kto to jest ks. Franciszek Blachnicki i czym się zasłużył dla Szczawnicy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl