20.09.2018, 12:21 | czytano: 3794

Grzechotnik w Niedzicy okazał się głupim żartem

Informacja podana przez jeden z lokalnych portali o niebezpiecznym wężu sfotografowanym w Niedzicy postawiła na nogi policjantów i urzędników.
Opublikowane zdjęcie jadowitego grzechotnika, rzekomo napotkanego na terenie jednej z posesji w rejonie zamku w Niedzicy, wywołało spore poruszenie, ale okazało się głupim żartem czytelnika. Poważnie do sprawy podeszli jednak policjanci. - Natychmiast został powiadomiony Urząd Gminy w Łapszach Niżnych, który natychmiast wszczął procedurę postępowania w sytuacji kryzysowej, ponieważ ten gatunek węża jest bardzo groźny i ugryzienie przez grzechotnika może skończyć się śmiercią - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Niedzica jest regionem odwiedzanym przez bardzo dużą liczbę turystów. Dlatego policjanci sprawdzili okoliczny teren przy zamku, rozpytywali na temat tej sytuacji również mieszkańców i osoby zwiedzające. Nikt nie widział węża słyszeli o „grzechotniku” z mediów.
Dopiero po jakimś czasie czytelnik przyznał, że wąż był odlewem gumowym prawdziwego grzechotnika. Mężczyzna poniesie jednak konsekwencje swojego żartu, bo policja wszczęła postępowanie przeciwko niemu. Kodeks wykroczeń "za wywołanie niepotrzebnej czynność informacją i wprowadzenie w błąd instytucję użyteczności publicznej i innego organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia", grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
do Pana "Przemo"20.09.2018, 16:45
poco pisac przemo skoro mozna napisać prawdę .....
swojego imnienia i nazwiska się wstydzić?
Przemo20.09.2018, 13:36
Hehehe Urząd podjął działania.......hahahahaha
Działania by podjęli, jakby faktycznie kogoś ukąsił.... pokazała powódź jak działa Zarządzanie kryzysowe.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl