23.09.2018, 11:40 | czytano: 975

Posiady z dr. Bronisławem Orawcem (zdjęcia)

zdj. organizatora
W Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbyły się Jubileuszowe XXV Posiady z dr Bronisławem Orawcem. W programie spotkania dominowały akcenty związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Regle” z Poronina pod kierownictwem Marii Dawidek oraz Zespół „Holeviaters” z solistką Anną Malaciną Karpiel.
Na spotkaniu zgromadziło się liczne grono przyjaciół dr Bronisława Orawca, przedstawiciele różnych zawodów i funkcji, profesorowie, ministrowie i samorządowcy.

Dr Orawiec we wczesnych latach 70-tych był stażystą lekarza zakładowego w Szpitalu w Zakopanem. Po wyjeździe do USA pracował jako kardiolog, dziś jest naczelnym i honorowym lekarzem Związku Podhalan w Ameryce Północnej. Okazało się, że w jego środowisku lekarskim jest dużo osób wcześniej związanych ze sportem. Postanowił założyć Polonijny Klub Sportowy „Bronek”. Stało się to 22 stycznia 1992 roku w Chicago. Klub działa bardzo dynamicznie w dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe i tenis ziemny. Dr Orawiec organizuje corocznie zawody w tych dyscyplinach w USA, Europie i Polsce. Po zakończeniu posiadów w Gminnym Ośrodku Kultury, dr Orawiec zaprosił wszystkich na dalszą część spotkania i tradycyjny poczęstunek w Karczmie „U Bacy” w Poroninie.

źródło: organizatorzy, opr.s/
komentarze
Danuta Cichecka27.09.2018, 15:44
Poronin może być dumny z dr-a Bronisława Orawca! To człowiek orkiestra, oprócz trudnej i odpowiedzialnej pracy zawodowej, propaguje sport wśród polonijnych medyków, a w organizowane POSIADY wkłada całe serce, poświęca czas prywatny. Prezentuje piękną więź z Polską, kulturą, historią i tradycją góralską.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl