25.09.2018, 11:18 | czytano: 1698

Widowiskowe Moto-Rodeo w Szczawnicy (zdjęcia)

Przy ładnej, jesiennej pogodzie, na terenie byłych szczawnickich kamieniołomów odbyły się siódme już zawody w konkurencji Super-Enduro pod nazwą Moto-Rodeo.
W zawodach zorganizowanych przez Motorowy Klub Sportowy Moto-Pasja udział wzięło 60 zawodników w 3 grupach wiekowych: juniorzy, seniorzy oraz eksperci, czyli zawodnicy z licencją.
Pierwsi na starcie stanęli juniorzy, po nich w 4-kilometrową trasę ruszyli seniorzy. Na końcu rywalizowali zawodnicy licencjonowali - eksperci. Czas przejazdu dla każdego uczestnika wynosił 60 minut – w rywalizacji liczyła się ilość okrążeń jaką udało się w tym czasie pokonać danemu zawodnikowi. Najlepsi uczestnicy pokonywali tor 8 razy. Jednak Mariuszowi Stefaniakowi z grupy ekspertów udało się przed końcem czasu wjechać na dziewiątą pętlę.

Jak mówią sami zawodnicy, trasa była pełna wyzwań i momentami trudna – zwłaszcza długi, prawie pionowy podjazd pod górę – ale dzięki temu bardzo ciekawa. Dzień wcześniej popadało, więc błoto dało się we znaki wielu startującym.

Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwali GOPR-owcy z Grupy Podhalańskiej oraz strażacy ze szczawnickiej OSP.

To kolejne udane zawody zorganizowane przez klub Moto-Pasja, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez skierowanych do miłośników motorowych sportów ekstremalnych. Z imprezy na imprezę udział bierze więcej zawodników, jest także coraz więcej kibiców dopingujących sportowców.

Wyniki:
Juniorzy:
1. Dawid Szczotka
2. Jakub Siwiec
3. Hubert Hyła

Seniorzy:
1. Bartłomiej Rychtarczyk
2. Tomasz Kapłon
3. Marcin Rusnak

Eksperci:
1. Mariusz Stefaniak
2. Andrzej Luberda
3. Tymoteusz Michalec

jd/
komentarze
m25.09.2018, 18:41
Dobre miejsce dla nich. Niech sobie po takich terenach jeżdżą, a nie hałasują i smrodzą po górach i lasach. Na stałe im to udostępnić o każdy by był zadowolony.
Gorski25.09.2018, 17:27
A co to mistrz Sowiński sam sobie motocykla nie podniesie tylko czeka z pretensjami na pomoc????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl