30.09.2018, 13:50 | czytano: 1358

Przedstawiciele programu Czyste Powietrze rozmawiają z mieszkańcami Zakopanego o rządowym projekcie

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie informacyjne przedstawicieli Programu "Czyste Powietrze" - dofinansowanie do termomodernizacji z mieszkańcami. W spotkaniu udział wzięła posłanka Anna Paluch.
Program skupia się na termomodernizacji oraz wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe w budynkach jednorodzinnych. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Maksymalna kwota dofinansowania to 53 tys. zł, a minimalna 7 tys. zł. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
Dofinansowanie można uzyskać na wymianę starych pieców i kotłów na paliwa stałe, oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu. Można uzyskać też dofinansowanie na docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Więcej informacji na temat tego programu można uzyskać na stronie: https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/strona-glowna-programu.

pk/zdj. Piotr Korczak
komentarze
jeż02.10.2018, 07:52
Ta Pani w czerwonym kubraczku coś bardzo aktywna ostatnio. Trzeba się przypomnieć.
PK30.09.2018, 15:32
Rozmawiajcie!po wyborach już będzie po problemie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl