04.10.2018, 00:32 | czytano: 2110

Klacz z Ludźmierza z tytułem czempiona

Na terenie Fundacji Klikowska Ostoja Koni Polskich w Klikowej odbyła się zorganizowana przez Małopolski Związek Hodowców Koni Klikowska Parada Konna.
W ciągu dwóch dni odbyło się szereg imprez towarzyszących. Do najważniejszych zaliczyć należy X Wojewódzki Czempionat Hodowlany Koni Rasy Śląskiej, w trakcie którego oceniono łącznie 57 koni z województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Bardzo wysokie noty otrzymały konie z podhalańskich hodowli Jana Bobka z Rogoźnika oraz Jana i Wojciecha Ścisłowiczów z Ludźmierza.
Klacze roczne:
1. La Bella, hod. - J. Bobek
5. Lili, hod. – J. Bobek

Klacze dwuletnie:
1. Lituania – S, hod. - W. Ścisłowicz
6. Artemida, hod. - J. Bobek

Klacze starsze:
1. Lajla, hod. - J. Bobek
2. Akacja – S, hod. - J. Ścisłowicz

Zaszczytny tytuł czempiona wystawy otrzymała w kategorii klaczy rocznych La Bella, hod. J. Bobka, w kategorii klaczy dwuletnich Lituania-S (na zdjęciu) hod. W. Ścisłowicza, a w kategorii klaczy starszych Lajla, hod. J. Bobka.
Wyhodowanie czempiona to proces długotrwały, wymagający obszernej wiedzy hodowlanej i zootechnicznej. Bardzo ważnym elementem jest także odpowiednie przygotowanie i zaprezentowanie konia przez profesjonalnego prezentera, przed komisją oceniającą. Podczas czempionatu tytuł najlepszego prezentera rasy śląskiej otrzymał Wojciech Ścisłowicz z Ludźmierza.

W towarzyszącym paradzie, konkursie zręczności powożenia, również Podhalanie uplasowali się na najwyższych miejscach, zajmując odpowiednio:
1. Marcin Śledź - Zakopane
2. Stanisław Biela - Stare Bystre
4. Andrzej Nędza Chotarski – Zakopane.

opr. dr M. Baraniak Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie
komentarze
konik04.10.2018, 11:28
Brawo!!!
Skupień04.10.2018, 09:13
Dlaczego w tytule klacz z Ludźmierza a nie z Rogoźnika. Bardziej sprawiedliwy był by tytuł " Klacze z Rogoźnika i Ludźmierza z tytułem czempionów"

To wynika z tekstu. Ale na zdjęciu jest ta konkretna piękność. Moderator.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl