07.10.2018, 15:47 | czytano: 2161

Błogosławieństwo zwierząt w nowotarskiej parafii NSPJ (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Chyba dla każdego właściciela czworonoga nie ma piękniejszego widoku jak wilgotny nos, śmiesznie odstający język i wesoło merdający ogon pupila. To właśnie dla rozweselenia i służenia człowiekowi Bóg stworzył wszystkie zwierzęta.
Człowiek natomiast jest powołany do szacunku wobec wszelkiego stworzenia. Powinien również nieustannie dziękować Panu za świat stworzony. Z tego też względu Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu rokrocznie organizuje w sobotę po wspomnieniu św. Franciszka – patrona ekologów, błogosławieństwo zwierząt domowych.
To błogosławieństwo w duchu franciszkańskim co roku przyciąga wielu właścicieli różnorodnych gatunków zwierząt. Wczoraj popołudniu na placu za kościołem słychać było przede wszystkim szczekanie. Najwięcej bowiem osób przyprowadziło swoje szczekające czworonogi. Trafił się również kot, któremu towarzystwo psów, sądząc po jego spojrzeniu, nie przypadło zbytnio do gustu.

Po odczytaniu krótkiej Liturgii Słowa i odprawieniu modlitwy dziękczynnej za wszystkie istoty stworzone, pobłogosławiłem zebranych właścicieli wraz z ich zwierzętami. Po błogosławieństwie wszyscy przeszliśmy pod „Golgotkę”, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wydarzenie przebiegało w niezwykle radosnej atmosferze. Słońce nad głowami uczestników i bezchmurne niebo sprawiały, że nikt nie mógł powiedzieć że pogoda „była pod psem” .

ks. Michał Mroszczak, wikariusz parafii NSPJ

zdj. Szymon Pyzowski
komentarze
j5308.10.2018, 06:44
Szymon-dzięki za piękne zdjęcia!Mistrzostwo!
Anna08.10.2018, 05:57
Piękna chwiala....szkoda ze tak mało Tych zwierzaczków.
kynolog08.10.2018, 05:09
odrobinko-zapraszam nad Dunajec-posprzątasz po owcach!!Przestań pisać nie na temat!Nabożeństwo było piękne i przy pięknej pogodzie-Bóg zapłać Księdzu Michałowi za słowo Boże i za całość nabożeństwa!
król Julian07.10.2018, 17:26
a skąd masz tą pewność że Ci właściciele nie sprzątają?Wieczne narzekanie i malkontenctwo!!
tutejsy od urodzenia07.10.2018, 17:24
daj spokój z tymi wywodami przy takimi pięknym nabożeństwie!!Wiecznie niezadowoleni i burczacy ludzie!Żenada!
odrobinka07.10.2018, 16:11
fajnie by było aby jeszcze właściciele tych wspaniałych puli sprzątali po nich bo to co się dzieje na Kopernika na dróżkach to jest świństwo a ludzie boją zwrócić się uwagę bo mogą zostać nie mile potraktowani