09.10.2018, 11:00 | czytano: 3997

Szczawnicki oddział Związku Podhalan ma nową siedzibę (zdjęcia)

Związek Podhalan w Szczawnicy ma już nową, własną siedzibę. Ładny drewniany budynek budowano wspólnymi siłami kilka lat. Uroczyste poświęcenie i otwarcie siedziby zostało połączone z zakończeniem tegorocznego sezonu i odbyło się w uroczystej oprawie przy pięknej pogodzie.
Najpierw w kaplicy na Sewerynówce mszę św. celebrował ks. proboszcz Tomasz Kudroń oraz ks. kapelan pienińskiego oddziału - Grzegorz Salamon. Następnie wszyscy goście przeszli do nowej siedziby gdzie odbyło się poświęcenie i pozostałe punkty dzisiejszego historycznego wydarzenia. Każdy z członków oddziału oraz zaproszeni goście mieli możliwość umieszczenia "gwoździa" ze swoim nazwiskiem i imieniem na pamiątkowej tablicy.
Siedziba powstała wspólnym staraniem członków Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan oraz Wspólnoty Leśno - Gruntowej, a historię budowy przybliżył Marian Dziedzina - Wiwer.

Oprac JD, na podst. FB Grzegorza Niezgody
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
związkowiec11.10.2018, 14:23
Pytanie co tam robi Niezgoda? Dołożył się do budowy?
Scigacz10.10.2018, 22:45
Bo teraz mastalscy pchają się wszędzie ale rzeczywiście ta jedna to ma tupet brak tylko następnej kandydatki do sejmiku że szlachtowskiej
Scownik09.10.2018, 20:20
A ta Mastalska co tam robi? Juz sie pcha rzadko chodzi ze sztandarem a tu nagle ..... Kobieto i tak Cie nikt niewybierze wiesz o tym jaką złą opinie masz wszedzie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl