11.10.2018, 11:17 | czytano: 571

Przegląd filmów o tematyce żydowskiej w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Galerii Władysława Hasiora odbyło się pierwsze spotkanie z filmami o tematyce żydowskiej w ramach projektu "Przestrzeń obrazu".
Projekcje filmowe w ramach cyklu odbywają się m.in. w Krakowie, Bieczu, Zakopanem i Szczawnicy. mają na celu pokazanie małopolskiej publiczności ambitnych i niekomercyjnych filmów, podejmujących tematykę dziedzictwa żydowskiego, skomplikowanych relacji polsko-żydowskich, poszukiwania własnej tożsamości oraz życia społeczności żydowskiej na świecie.
Pierwszego dnia w Zakopanem zobaczyć można było film "Droga Aszera" w reż. Matana Yair. Jutro prezentowany będzie "Foxtrot" w reż. Samuela Maoz.

pk, zdj. Piotr Korczak
komentarze
Janusz z Olczy11.10.2018, 20:04
Jak by mało Żydzi mącili na świecie, to jeszcze ich nam tu pchają ! Po co !!!
Tadek11.10.2018, 18:48
Ej! Bo ja czekam na zdjęcia, na te Wasze"mordo Ty moja"A było założyć podkoszulki i się pokazać. A co! W ramach cyklu poszukiwania własnej tożsamości oraz życia społeczności żydowskiej na świecie, w ramach projektu " Przestrzeń obrazu" było wyświetlić kilka filmów " grubej rury" z miasta Human na Ukrainie. Realna przestrzeń obrazu. Nawet reżyserów nie potrzebują a kierowników typu Alan ani tyle. Pozdrawiam. Miłego oglądania.
Smok11.10.2018, 12:33
Potrzebne to Polakom jak pani lekkich obyczajów majtki.