15.10.2018, 17:23 | czytano: 801

VIII Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne Pępek Świata (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Teatrze Witkacego trwa „Pępek Świata” - trzecia edycja pod tym tytułem, ósmych Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych, podczas których uczestnicy zastanawiają się nad sensem twórczości.
Podczas kolejnego dnia, widzowie mieli okazję obejrzeć spektakl Po „Burzy” Szekspira w reż. Agaty Dudy-Gracz oraz posłuchać koncertu zespołu EMiliYAH & The MightyZ All Stars
Autorski spektakl oparty o szekspirowskie motywy z Burzy to nie jest zwykła adaptacja, a kolejny szekspirowski apokryf reżyserki, moralitet o umieraniu człowieka w człowieku, o samotności i niespełnieniu. Rzecz o tym, jak pozornie niewiele znaczące decyzje stają się pasmem błędów życiowych, prowadzących do głębokiej frustracji i nienawiści wobec najbliższych. O tym, jak – i dlaczego – zabijamy w sobie magię, radość i akceptację życia. Spektakl swoją premierę miał we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol w 2016 roku.

EMiliYAH - Emilia Witkiewicz z zespołem All Stars wystąpiła w Zakopanem podczas jedynego koncertu w Polsce. Gwiazda brytyjskiej sceny reggea w chwili obecnej przygotowuje nowy materiał oraz współpracuje sesyjnie nad repertuarem swoim oraz innych artystów.

pk/zdj. Piotr Korczak
Zobacz pełną wersję podhale24.pl