17.10.2018, 20:28 | czytano: 2433

Poświęcenie sztandaru Związku Podhalan oddział w Piekielniku (zdjęcia)

Oddział Związku Podhalan w Piekielniku z okazji 10-lecia powstania przyjął nowy sztandar.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem ks. Władysława Zązla – kapelana Związku Podhalan, który również dokonał uroczystego poświęcenia sztandaru. W imieniu Zarządu Głównego Związku Podhalan, uroczystą uchwałę o nadaniu odczytał zastępca prezesa Związku Podhalan Alojzy Lichosyt. Po eucharystii, w uroczystym orszaku wszystkie przybyłe na uroczystość poczty sztandarowe, oraz członkowie Związku Podhalan wraz z przygrywającym do przemarszu zespołem „Piekielnicanie” przeszli na remizę w Piekielniku, gdzie odbyła się druga cześć imprezy. Po części artystycznej przygotowanej przez lokalny zespół nastąpiła chwila na wbijanie pamiątkowych gwoździ, a po tym czas na świętowanie do późnych godzin nocnych. „
- To wielka chwila dla nas i dla naszego oddziału. Cieszę się, że po 10 latach udało się stworzyć i poświęcić nasz sztandar. Chciałabym aby w dalszym ciągu nasz oddział kultywował tradycje podhalańskie i miał przede wszystkim możliwość nauki młodych ludzi naszej lokalnej kultury - mówi Bożena Barnaś, prezes oddziału.

Dużym zaskoczeniem dla przybyłych gości była obecność sztandaru Związku Podhalan z Ameryki Północnej, bo na uroczystość przybyli członkowie bratniego koła nr 82 Piekielnik przy ZPPA. Zarząd Związku Podhalan oddział w Piekielniku dziękuje wszystkim członkom Zarządu Głównego, pocztom sztandarowym oraz gościom za przybycie na tą uroczystość.

Materiały prasowe, zdj. Anna i Stanisław Czerwień
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl