18.10.2018, 17:00 | czytano: 4420

Prawybory trwają - zdecyduj, kto twoim zdaniem powinien zostać wójtem lub burmistrzem

W Nowym Targu prowadzi Paweł Liszka, w nowotarskiej gminie Jan Smarduch, w Zakopanem Marek Donatowicz, a w Czarnym Dunajcu Józef Babicz. Trwa zabawa-głosowanie w prawyborach na wójtów i burmistrzów w powiatach nowotarskim i tatrzańskim.
Mieszkańcy gmin i miast naszego regionu mogą brać udział w zabawie, w której głosują, kogo najchętniej spośród zgłoszonych kandydatów, wiedzieliby na stanowisku wójta lub burmistrza. Zabawa toczy się we wszystkich gminach i miastach Podhala, Spisza, Orawy i Pienin.
Głosowanie jest bardzo proste - wystarczy wejść na swoją gminę/miasto i oddać głos na preferowanego kandydata. To oczywiście tylko zabawa, na której wyniki należy patrzeć z lekkim przymrużeniem oka, ale pozwalająca ocenić w jakimś stopniu popularność kandydatów, a być może przewidzieć wynik wyborów.

Głosowanie dostępne jest na stronie www.prawybory.tvpodhale.info. Głosować można tylko raz, a do potwierdzenia oddania głosu potrzebny jest e-mail.

red/
Może Cię zainteresować
komentarze
makaron19.10.2018, 21:05
Cieszę się że za chwil kilka skończą sie te farmazony i kłamliwe oszczerstwa. Nie będziemy wysłuchiwać, że stare lodowisko nie jest na terenie zalewowym , skoro nie jest to po co wiekszość mieszkańców pompuje wode z piwnic przy większych ulewach. Ale co by nie było niech wygra lepszy , byle nie pis, wstyd i miska ryżu.
wyborca19.10.2018, 18:26
brawo Paweł jesteśmy z Tobą
prp19.10.2018, 00:11
żenuła ... w szeregach Liszki jeszcze niedawno Platwormers rzecznik Fryźlewicza a teraz zdeklarowany PISowiec ... Polityka to jakaś masakrra
cba19.10.2018, 00:06
ciekawem kto tak tanio drukuje materiały wyborcze patrząc na wpłaty na komitety i ilość materiałów .. smierdząca sprawa
kogitator18.10.2018, 22:38
@ kibic:
Trzeba jeszcze dobrze interpretować te wyniki. Dużo głosów przy aktualnym wójcie który ubiega się o reelekcję może np. oznaczać że jego tzw. "dwór", czyli pracownicy urzędu gminy, nie tyle dostali polecenie brać w sondażu udział, co raczej czują się lojalnie zobligowani do popierania swego szefa. Ponadto dużo głosów oznacza, że kandydata popierają ludzie młodzi i otwarci na świat. Rzeczywiście będzie ciekawie.
Nie wiem natomiast czy polityków i działaczy lokalnych powinno się lansować i kreować tak jak się to robi z nowym produktem na półkach w supermarkecie: oni nic konkretnego nie mówią, nie mają zdania i milczą w bardzo istotnych sprawach. Z wyborów zrobiliśmy coś a la burleska i konkurs piękności, a przecież to nie o to powinno tutaj chodzić.
Mateusz18.10.2018, 21:26
Paweł górą-super. ja i moi znajomi na niego głosujemy. Poczta pantoflowa dociera do wyborców. Nie to co kiepski tygodnik prezentuje. do kilku znajomych ktoś dzwonil i pytał sie na kogo głosują - a skąd numery mają - przecież RODO - oczywiście to jest nie ich sprawa - i taką odpowiedź uzyskali. Tygodnik podh. chyba juz na prawde podupadł. Coraz to gorszy jest. Chociaz dobry artykuł o bloku socjalnym na ul. Ludźmierskiej jest - Watycha łaził z ulotkami i obiecał remont, a po wyborach ani razu sie nie zainteresował tamtejszą sytuacją - i tak własnie wyglądają obietnice wyborcze pana Grzegorza. Niby prosta rzecz a jednak nie zrobiona. Własnie taki jets obecny włodarz miasta.
Kibic18.10.2018, 21:19
Nawet jesli sztaby walczą lub sami zainteresowani to też pokazuje ich skuteczność. Pokazuje wyborcom że kandydat potrafi walczyć. Potrzebujemy zwycięzców.

Ale to zależy od skali głosowania. Jesli jest kilkadzieisąt głosów to można wynik zmanipulować, jesli kilkaset ... to robi się ciekawie. Błąd sztabowy może zostać zniwelowany :)
Nigdy więcej PiSu!18.10.2018, 21:07
Wszyscy, tylko nie PiS, nieszcząca o charakterze przestępczym partia. Ludzie ją przentujący nie mają kwalifikacji moralnych, aby sprawować publiczne funkcje.
Zadowolony18.10.2018, 20:48
Poczekamy zobaczymy, ja osobiście kibicuję temu pomysłowi. Fajnie będzie porównać to z rzeczywistym wynikiem.
goral18.10.2018, 19:48
ostatni raz wszedlem na strone podhale24pl ale hejt
kogitator18.10.2018, 19:44
@ copy:
Jeżeli jacyś "trole" nazakładali kont, to znaczy że nie umieją się bawić i już. Natomiast kwestią nieodległego czasu jest sukcesywne wprowadzanie bezpośredniej demokracji przez Internet, gdzie w każdym urzędzie gminy/miasta każdy radny będzie miał swoje okienko do komunikacji ze wszystkimi swoimi wyborcami, którzy po zalogowaniu się będą głosować na poszczególne uchwały i inne istotne sprawy, przez co radni będą wybawieni potem z kłopotów tłumaczenia się z jednego albo drugiego głosowania na forum rady, gdyż radny będzie instruowany przez wyborców jak ma głosować, tj. czy za czy przeciw jakiemuś wnioskowi; radnemu pozostanie tylko rola doradzania Radzie co do strategii, kształtowania polityki lokalnej, uświadamiania wyborców co do ewentualnych zagrożeń i sposobów przeciwdziałania im, itp. Po gminach skończy się tym samym tzw. 'Waszyngton za zamkniętymi drzwiami' i prywata. Gdy taki system wejdzie, a technicznie jest to już od dawna bardzo łatwe do zrobienia, nikt nie podrobi konta, zresztą nawet gdyby to zrobił byłoby to takie samo pospolite przestępstwo jak włamanie się komuś do internetowego konta bankowego, takie konto będzie zabezpieczone, zrobią to pracownicy d/s informatycznych w urzędach gminy - świetnie sobie z tym poradzą, tak samo poradzą sobie z oddawaniem głosu osoby starsze (w razie problemu poproszą dziecko od sąsiadów albo przyjdą do urzędu gminy i tam ktoś z pracowników im pomoże się zalogować by przez Internet odpowiedzieć na pytania ich radnego jak ma głosować na sesji)
pytoc18.10.2018, 18:39
niech sie lepiej nasze miasto wytlumaczy skad maja taki hajs na te banery, plakaty.
copy18.10.2018, 17:41
cho cho cho ... ale pisowskie trole nazakładali kont pocztowych
LudzikUSA18.10.2018, 17:25
liszka prowadzi w nowym targu? ale w jakiej dyscyplinie nie rozumie przecez to facio kompletnie nie nadajacy sie burmistrza N.Targu a nawet na radnego malo znaczacy kandydat
PiterQ18.10.2018, 17:09
Doskonałe. Zakładam konto próbne na którymś (albo na wszystkich) portalu firm hostingowych, wybieram po trzy domeny darmowe i mam nieograniczoną liczbę maili przez miesiąc. Kto chce e-mail z adresu /.../l?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl