24.10.2018, 14:00 | czytano: 448

Premiera teatru Chrząszcz w Trzcinie w nowym miejscu

Teatr Chrząszcz w Trzcinie i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na premierę nowego spektaklu w nowym miejscu – świetlicy Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, na ul. Słonecznej 10. Jest to pierwszy spektakl teatru w Rabce po pamiętnym pożarze Willi Pod Aniołem.
Teatr stracił wtedy miejsce spotkań z rabczańskimi widzami, również część scenografii uległa zniszczeniu. Na szczęście dość szybko pojawił się pomysł przeniesienia się do świetlicy Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – zarówno dzięki pomocy władz miejskich jak i przychylności prezes i zarządu RSM udało się szybko ustalić warunki współpracy i oto teatr inauguruje działalność w nowym miejscu premierą nowego spektaklu.
C jak CYRK

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Spektakl jest skierowany do dzieci od lat 2 do 8.

Reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak
Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

Więcej informacji w dziale Co Gdzie Kiedy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl