30.10.2018, 12:14 | czytano: 2054

Policjanci na przejściach dla pieszych

Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Powtarzane cyklicznie mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w szczególności osób pieszych.
Podczas akcji nadzorem objęte są miejsca niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Policjanci zwracają uwagę, czy kierujący pojazdami zachowują się zgodnie z prawem w stosunku do pieszych i nie wymuszają pierwszeństwa przejeżdżając np. na czerwonym świetle, a także na osoby piesze, czy nie powodują sytuacji niebezpiecznych przechodząc na czerwonym świetle lub wchodząc nagle przed nadjeżdżający pojazd.
- Jesień jest porą roku kiedy szybko robi się ciemno, dlatego bardzo w ważne jest bycie widocznym na drodze. Policjanci przypominają i zachęcają do noszenia odblasków nie tylko po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ponieważ widoczny pieszy to bezpieczny pieszy - przekonuje mł. asp. Dorot Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ
komentarze
ian.31.10.2018, 06:32
jak panowie policjanci beda stali w mundurach kolo pasow to kazdy bedzie poruszal sie przepisowo lepiej jak zza krzaczka to by widac bylo jak sie poruszamy po pasach...
zzz30.10.2018, 19:28
ciekawe dlaczego pan policjant nie pouczył rowerzysty, że przez przejście dla pieszych rower prowadzimy
Anka30.10.2018, 17:40
@Ech, niestety masz rację. Policja raz na jakiś czas zrobi coś na pokaz (z marnym zresztą skutkiem) a tam, gdzie na prawdę by się przydali nigdy ich nie ma! A wystarczy postać na głównych nowotarskich skrzyżowaniach, czy przejściach dla pieszych w okolicach rynku a mandatów by się posypało, oj posypało !!!
zły30.10.2018, 16:53
@Ech... .Nowotarskich ,,milionerów,, rozbawiłeś mnie tym.Może było by lepiej rozpuszczone botwiny buraków.Pewnie uczą jeszcze w przedszkolach, szkołach. Przed przejściem przez drogę zatrzymaj się spójrz w lewo prawo jeszcze raz w lewo upewnij się,przechodż.No cóż teraz większość pieszych myślenie boli.Myślą za nich smart fony,(jedna komórka myśli teraz w kieszeni,szyja się męczy niepotrzebnie od noszenia pustej głowy,mózgojad zdechł dawno z głodu) od razu z buta na pasy.
Ech...30.10.2018, 15:34
Jak stoją w odblaskowych kamizelkach to napewno wszyscy kierowcy wymuszają pierwszeństwo i jeżdżą pieszym po butach... Ale jakoś po nocach, jak w Rynku rozpuszczone pociechy nowotarskich milionerów urządzają sobie rajdy, mkną z prędkością światła do ronda na Św Anny i z powrotem, przy nieznośnym ryku silników i pisku opon, to policji nie ma. Jak bez świateł po zmroku na niezarejestrowanych crossach jeżdżą po ulicach to policji nie ma, jak crossy, choppery bez tłumików ryczą po 150 dB w środku nocy to policji nie ma. Są na śmiesznych akcjach. Raz na parę miesięcy. To właśnie jest państwo teoretyczne - było za PO, jest za PiS.
com30.10.2018, 13:39
Może przy okazji warto by nauczyć pieszych że przejście z wysepką pośrodku to nie jest jedno przejście dla pieszych ale 2 osobne i na każdym trzeba zachować taką samą ostrożność. Kierowca nie ma obowiązku się zatrzymać gdy pieszy jest dopiero na 1 przejściu czy wchodzi na wysepkę.. a niestety większość pieszych się zachowuje jak święte krowy w takich miejscach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl