30.10.2018, 19:01 | czytano: 834

Misyjnie, kolorowo, śpiewająco (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I Liceum Ogólnokształcącym zorganizował w Miejskim Ośrodku Kultury VI Nowotarski Dzień Misyjny.
Cykliczna impreza z roku na rok wywołuje coraz większe zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży z szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na sali widowiskowej odbyło się rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym „Jan Paweł II w krajach misyjnych" wśród uczniów szkół podstawowych nr: 2, 3, 5, 6 a także Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu oraz z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno - Wychowawczego „Chatka” w Nowym Targu”. 
Na przybyłych do MOK-u uczniów z nauczycielami i katechetami ze szkół nowotarskich czekało muzeum misyjne, w którym każdy mógł zapoznać się z rekwizytami, narzędziami codziennego użytku czy strojami często egzotycznymi z krajów Afryki czy Ameryki Południowej. Siostry Klawerianki pochodzące z Nigerii opowiedziały o misjach prowadzonych w ich kraju. Było też wspólne śpiewanie w języku igbo (jednym z trzech głównych języków Nigerii), a nawet nauka tańca. Wolontariusze Świeccy ze Stowarzyszenia Misji Wincentego a Paulo zachęcali do wspierania misji przez sprzedaż różnych pamiątek często ręcznie robionych. Ponadto można było wysłuchać wykładu o życiu na Madagaskarze. W sali kominkowej wolontariusze z Goszczyńskiego uczyli pieśni religijnych w języku suahili, które w bardzo szybkim tempie przyswajano i głośno śpiewano. 

sp/ zdj. Szymon Pyzowski
komentarze
Lolek31.10.2018, 15:48
Interesujące wydarzenie. Gratuluję wszystkim laureatom konkursu! Szkoda tylko, że nie do końca wiadomo jak te utalentowane dzieci się nazywają i z których są szkół ani kto był ich opiekunem, a to akurat ma znaczenie jak się decyduje do której klasy i nauczyciela dziecko posłać... Na zdjęciu nr 20 widać aż 8 dyplomów tyle, że wszystkie pokazane z daleka. Na zdjęciu wcześniej utalentowana dziewczynka zdaje się ma na imię Karina, ale nazwiska już trudno odczytać. Rodzice, dziadkowie, przyjaciele rodzin sięgają po lupę by się doczytać...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl