03.11.2018, 19:34 | czytano: 1619

Detektywi w bibliotece

W nocy z 26 na 27 października w Gminnej Bibliotece Publicznej i Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie miała miejsce inicjatywa, zorganizowana dla dzieci i młodzieży z Waksmundu i okolic, pod hasłem: „Noc Detektywów”.
Akcja rozpoczęła się o godzinie 18.00. Wstęp stanowiło krótkie spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem, twórcą powieści sensacyjno-przygodowych, dziennikarzem śledczym, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Pan Krzysztof w pierwszej kolejności zaprezentował filmy i zdjęcia z licznych swoich wypraw, potem przeprowadził krótkie szkolenie podstaw samoobrony, a następnie, po smacznej kolacji, rozpoczął wraz z młodymi uczestnikami prawdziwe działania detektywistyczne. Uczniowie zostali podzieleni na grupy śledcze. Każda z nich miała swojego lidera-dowódcę, a także dorosłego opiekuna. Celem akcji było odnalezienie starych dokumentów, opatrzonych określonymi kodami. Około godziny 22.30 poszczególne grupy udały się poza teren biblioteki, by odnaleźć kolejne kody. Łączność ze sztabem zapewniały telefony. O w pół do pierwszej wszyscy powrócili do siedziby biblioteki /świetlicy/, gdzie rozpoczęto quiz wiedzy ogólnej, w tym także wiedzy historycznej. Członkowie grupy, która odnalazła czarną kopertę i rozwiązała tym samym zagadkę, otrzymali atrakcyjne nagrody. Ostatecznie „Noc Detektywów” zakończyła się wspólnym śniadaniem 27 października w sobotę o 8.00 rano.
Na uwagę zasługuje fakt, że każde z dzieci, biorących udział w powyższej inicjatywie, aktywnie uczestniczyło w grze, której istota nie jest bez znaczenia: może ona bowiem rozbudzić wśród nich zainteresowanie historią, pięknem, którego dzisiaj już nie ma. Chęć zrozumienia mechanizmów, jakimi kiedyś kierował się świat, może wzbudzić w uczestnikach refleksję nad tym, co było, a w oparciu o nią poprawić ich podejście do współczesności, a także do przyszłości.
W „Nocy Detektywów” wzięło udział 43 uczniów. Akcję współfinansowała Gmina Nowy Targ.

Organizatorzy pragną wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy podjęli trud zaangażowania się w tę pełną wrażeń, niespodzianek i atrakcji inicjatywę. Szczególne podziękowania kierują do opiekunów, którzy zgodzili się poświęcić swój cenny czas, aby nocą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

Źródło: GBP Waksmund
komentarze
PO I ROT04.11.2018, 23:15
Co się myśli w takiej chwili ?
By w N. Targu coś kręcili ;P))
No na przykład "Don Matteo"-
Wieloodcinkowe dzieło !!!!!!!!!!!

Na rowerze z Sandomierza ;)))
Ten duchowny do nas zmierza
On z Natalią wraz z Noculem
TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ożywią NASZĄ DZIURĘ

Albo z Quedlinburga KLARA
Wykryć zbrodnie się postara
Dla Kleinerta, Moller-Dietz ;)))
Znaleźć sprawcę TO JEST NIC !

Jedno tylko mnie przeraża ;)
Co Miasteczku tu zagraża !!
JAK ODCINKÓW BĘDZIE ?
WIELE- ZGINĄ (w serialu)
WSZYSCY !!!!!!!!!!!!
OBYWATELE
Zobacz pełną wersję podhale24.pl