07.11.2018, 10:28 | czytano: 1254

"Trójka" w Zakopanem

W najbliższy czwartek, 8 listopada, w Zakopanem gościć będzie Program 3 Polskiego Radia.
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, Kołobrzeg, Kraków, Gdańsk, Sandomierz i Lublin. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.
Tak będzie również w czwartek 8 listopada w Zakopanem. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców zimowej stolicy Polski.

– W Zakopanem był już chyba każdy i możliwe, że nawet nie jeden raz, ale nawet Ci, którzy regularnie odwiedzają to miasto, mogą być zaskoczeni tym, na co można się natknąć spacerując po zimowej stolicy Polski. Tym razem jednak spróbujemy wyjaśnić naszym słuchaczom, jak rozpoznać prawdziwy oscypek, czym się różni kwaśnica od kapuśniaka, co najlepiej zjeść po długim spacerze po Zakopanem i wreszcie po czym poznać, czy góral, którego minęliśmy na turystycznym szlaku, to prawdziwy mieszkaniec Podhala czy tylko przebieraniec – mówi Mariusz Krzemiński. – Oprowadzimy też słuchaczy po miejscach związanych z artystami, którzy mieszkali i tworzyli w tym pięknym mieście. Będzie też słów kilka o turystycznym savoir vivre – czyli o tym, jak właściwie zachowywać się podczas spaceru po górach – dodaje reporter Trójki.

Jego relacje zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji „Do południa” – o godz.: 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
syćko nase jest nojlepse07.11.2018, 20:12
Zwłaszcza niech opowiedzą o bogatych tradycjach mieszkańców w dziedzinie palenia w piecach. Czym popadnie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl