10.11.2018, 18:43 | czytano: 2670

Kominy znów dymią

NOWY TARG. Sezon grzewczy rozkręcił się na dobre. Co wieczór z kominów budynków mieszkalnych na terenie miasta unosi się dym, gdzieniegdzie jasny i rzadki, czasem czarny, gęsty i drażniący.
Otrzymujemy od czytelników zdjęcia kopcących kominów. Ten ze zdjęcia znajduje się w centrum miasta. Wielu mieszkańców wymieniło stare piece na ekologiczne, inni podłączyli się np. do miejskiej sieci i już nie używają pieców węglowych. Najbliższa zima pokaże, czy działania ekologiczne przeprowadzone przez miasto i przez samych mieszkańców przynoszą skutki w postaci mniejszego poziomu zanieczyszczenia powietrza.
r/
komentarze
Znawca13.11.2018, 20:53
Niestety uprawnieni do kontroli tego co pali się w piecu na mocy art. 378 Ustawy o ochronie środowiska sa wyłącznie upowaznieni, podlegli burmistrzowi praconicy urzędów i straże miejskie. Straże miejskie mogły robic kontrole wieczorami, a pracownicy urzędów wieczorami nie pracują, więc cóż, wdychajcie smrody i trucizny ze spalanych w piecach odpadów, bo straży miejskiej już nie macie.
Łysy mógł być kiedyś rudym12.11.2018, 11:03
Do LEON
Nie wymieniaj już w swoich informacjach instytucji o nazwie Straż Miejska bo taka już od dawna w Nowym Targu nie istnieje. Jeśli teraz mówisz o nieskuteczności działań to dotyczy to Policji i Wydziału Ochrony Srodowiska z naczelnikiem na czele
powolna eksterminacja11.11.2018, 18:58
Do @Józek. Wierze ci. Jak zawiało ze 2 razy aż "na bloki" tym smrodem z Ceramicznej, to sie dało wyczuć siarkę nosem, nawet przyrządy do tego potrzebne nie były... Współczuje ludziom, którzy mieszkają tam bliżej tego dziadostwa, jak czasem wiatr zawieje i dym zejdzie na dół, to musi byc prawie jak w komorze gazowej...
Poza tym kopcą śmieciami tez i zwykli ludzie. Bezmyślni, albo czasem nawet zwyczajnie źli.
Niemcy nas nie wykończyli, ale mieszkancy sami dla siebie z miasta jedną wielką komore gazową zrobili. Brawo.
Zdrowia na 100-lecie odzyskania niepodległości kochanym rodakom.
Józek11.11.2018, 17:28
Na ceramicznej jest taki piec z wielkim kominem. Tam segreguje się śmieci na te co pali się w dzień i na te co pali się w nocy.
Hm11.11.2018, 12:53
Ludzie, palenie węglem nie jest zabronione? Więc o co te krzyki? Zimno jest, ludzie palą w piecach, nie każdy ma ogrzewanie na gaz czy podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej ( w centrum jest tylko możliwość dołączenia gazu). Raczej pytanie do miasta, kiedy zamierza zmienić ten stan rzeczy i doprowadzić miejskie ogrzewanie do rejonów Rynku? Węgiel jest takiej jakości jakiej jest, kosztuje bardzo dużo, dlaczego nikt się tym nie zainteresuje czym handluja na składach?
NIeudolne władze - brak egzekucji przepisów11.11.2018, 10:15
Urzędnicy nie robią kompletnie nic! Kary finansowe są żadne, brak egzekucji przepisów powoduje, że ludzie czują się bezkarni!
Nieudolność urzędnikow i burmistrza jest porażająca! Dym wdziera się do domów, brak na to przyzwolenie już słów!
jaro11.11.2018, 10:14
Jest jak jest - Polska to dziki kraj tu każdy robi co chce wiec jest jak jest. Zachłysnęliśmy się wolnością i to widać wszędzie w kominach, górach, drogach.
Pijak11.11.2018, 09:01
Dajcie już spokój z tymi kominami lepiej powiedzieć sobie tak ; Ludzie Ludzie patrzcie gęsty dym z komina wali zaraz będą barszcz i żur z kiełbasą na stół podawali ; To zaraz nam humorek poprawi
POLO11.11.2018, 08:42
Budują zakopiankę ŚRODOWISKO WYMIANA PIECY ITD.to temat drugorzędny SUPERRRRR Najważniejsza DROGA jak POWIETRZE I ŻYCIE.PYTAM GDZIE DOTACJE NA PIECE ? Po co zakopiankę budować jak PODHALE w DYMIE I SMOGU KA.ZDEGO DNIA.DROGA BĘDZIE NAS NIE POMRZEMY NA RAKA PŁUC ITD.
aga11.11.2018, 07:58
dobrze ze dymią a nie świecą , bo też by przeszkadzały
LEON10.11.2018, 22:01
Gdzie podziewają się zrzynki z zakładów sprzedających wszelkie płyty do mebli kuchennych, gdzie lądują zrzynki z paneli itd. Plastik, żywice, kleje farby itd. Zdajecie sobie sprawę jak bardzo rakotwórcze jest wdychanie takiego czegoś? Jeśli macie w pobliżu sąsiada, zakład spalający takie odpadki to zróbcie z tym porządek zanim Wy czy wasze Dzieci dostaną raka i umrą młodo. Spalanie olejów przepracowanych z samochodów... Nie trzeba nic pisać. W internecie jest pełno informacji jak kancerogenny jest dym z takiego czegoś spalanego w zwykłym piecu zamiast pieca przemysłowego specjalnego przeznaczenia z wielokrotnym dopalaniem i filtrami. Nie istnieje taki piec, który osoba prywatna czy mały zakład może sobie zakupić i spalać legalnie, Jeśli ktoś Wam wciśnie taką bzdurę to zwyczajnie kłamie. Spalanie butelek PET opakowań plastikowych to trzecia na liście pozycja najbardziej rakotwórczych komunalnych rzeczy. Macie do wyboru albo siedzieć cicho i czekać aż zachorujecie albo z trucicielem przestępcą zrobić porządek. Jeśli Policja i Straż miejska są nieskuteczne to polecam skontaktować się z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Biorą wymaz z komina, paleniska. Jeśli nie wpuścisz wzywają Policję, jeśli dalej nie wpuszczasz są kary administracyjne. Przyjazd WIOŚ to wyrok na truciciela. Nie czekajcie.
Janek10.11.2018, 20:29
Niestety taki mamy wegiel na składach i to jest efekt wegla ze wschodu.Dlaczego nieprzeprowadza kontroli po składach??? Tylko my musimy sie tłumaczyc dlaczego sie kopci paranoja.pozdrawiam
ja10.11.2018, 20:17
rozmawiałem kiedyś z pracownikiem UM ( naczelnik jednego z wydziałów ) próbując go przekonać do palenia od góry w zwykłym kopciuchu to odpowiedział mi że nie ma czasu czekać aż się rozpali i ciepło bedzie dopiero za pół godziny , woli tradycyjnie czyli destylowac węgiel . Jak przykład nie pójdzie od góry to chyba nic nie bedzie z tej edukacji .
Tysia10.11.2018, 20:00
Sądząc po dzisiejszych odczytach ze stacji pomiarowej to raczej te "działania" nic nie dały... A gdzie tam jeszcze do zimy...
zadymiony10.11.2018, 19:11
Tłumaczyć tłu...kom palenie od góry,to w d..... mają.Obyś pylicy dostał jeden z drugim
avivat10.11.2018, 18:48
I to w bezpośrednim sąsiedztwie UM. Kontrolerzy powinni szybko zadziałać.
?10.11.2018, 18:45
A co mają śpiewać?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl