20.11.2018, 19:35 | czytano: 2218

Startuje "Nowotarska Choinka Marzeń"

NOWY TARG. Pełną parą ruszyła akcja „Nowotarskiej Choinki Marzeń”. W tym tygodniu choinki staną w MOK-u i kościele pw. Jana Pawła II
Akcja jest skierowana do dzieci ze szkół podstawowych z rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. - Akcja się przyjęła i jest o niej coraz głośniej, wiele stałych osób zrywających bańki nie może się doczekać, aby znowu zerwać bańkę i spełnić marzenie dziecka - mówi Anna Tylka, koordynatorka akacji.
To już czwarta edycja. W tym roku jest rekordowa liczba baniek, bo już ponad 300. Dzieci wypisały swoje marzenia, które zostały opisane na karteczkach i umieszczone w bańkach. Tegoroczne marzenia zostały skrupulatnie sprawdzone i mieszczą się w kwocie około 150 zł.Choinki z bańkami zostaną staną w czwartek w holu Miejskiego Ośrodka Kultury Al. Tysiąclecia oraz w kościele p.w. Św. Jana Pawła II przy ul. Szaflarskiej. Zapakowane prezenty wraz z naklejoną karteczką organizatorzy proszą dostarczać do kościoła Jana Pawła II lub na plebanię kościoła do 16 grudnia, gdzie zostaną posegregowane opisane dostarczone do dzieci aby zdążyć na gwiazdkę.

Głównymi organizatorami akcji jest Parafia p.w. Św. Jana Pawła II oraz Anna Tylka. Współorganizatorzy: Maria Chmielowska Szymoniak, MOK. Patronat - współorganizator: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Poseł Edward Siarka.

- W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tak pięknej akcji, jaką jest pomoc dla dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji materialnej. Każde dziecko marzy, każde dziecko pragnie prezentu pod choinkę w czasie tak pięknego okresu, jakim jest Boże Narodzenie - dodaje organizatorka i koordynatorka „Nowotarskiej Choinki Marzeń" Anna Tylka.


13 listopada pod kierunkiem nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 11 oraz kierowniczki świetlicy Totus Tuus przy Parafii p.w. Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu Marii Chmielowskiej - Szymoniak rozpoczęły się warsztaty decoupage, na których już po raz kolejny powstają piękne bombki na Nowotarską Choinkę Marzeń. Bombki są już prawie gotowe, jeszcze tylko kosmetyka, czyli zamknięcie w nich karteczek z marzeniami, zawiązanie kokardek, naklejenie banderoli akcji i udekorowanie choinek, na których zawisną.oprac. r/ materiały prasowe, zdj. w galerii poniżej - Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
sw mikołaj21.11.2018, 13:02
popieram com wymyslaja niepotrzebne pierdoły jak np paysofcard a dziecko ktore jest w naprawde trudnej sytuacji materialnej marzy o calkiem czy innym a nie o fanaberiach nalezy bardziej skrupulatnie weryfikowac rodziny ktore zglaszja sie po prezent z choinki marzen
com20.11.2018, 20:47
Kolejna edycja wspomagania dzieci z rodzin które i tak biorą 500+ oraz inne "wspomagacze" ... a i tak jak widać im mało :D No cóż..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl