22.11.2018, 07:46 | czytano: 635

Podsumowanie kampanii "19 dni..." (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Już po raz trzeci Fundacja „Szczęśliwe Jutro” oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu zorganizowali na terenie miasta i gminy Nowy Targ międzynarodową kampanię „19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży w Nowym Targu”. Podobnie jak w ubiegłych latach została ona przeprowadzona w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Nowy Targ.
Z roku na rok ilość szkół biorących udział w kampanii rośnie, w tegorocznej udział wzięło 18 szkół, które w dniach od 1 do 19 listopada prowadziły liczne działania profilaktyczne mające na celu zapobieganie przemocy wobec dzieci i młodzieży. Ponadto w ramach kampanii w Urzędzie Gminy Nowym Targu zorganizowane zostało szkolenie dla pedagogów szkolnych pt. „Dziecko w przemocowym systemie”, które zostało przeprowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu, która była partnerem tegorocznej kampanii.
Podsumowanie kampanii miało miejsce w dniu 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury. Tego dnia o problemie przemocy mówiono za pomocą różnych środków przekazu: tańca, muzyki, słów, piosenki, scenek rodzajowych, filmów, wierszy.
„Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej szkół bierze udział w kampanii 19 dni. Mam świadomość, że przemoc to temat trudny ale jednocześnie bardzo istotny, należy mówić o tym jak najczęściej po to aby uwrażliwić ludzi na krzywdy innych. Patrząc na zaangażowanie dzieci i młodzieży w prowadzone w ramach kampanii działania oraz emocje które im towarzyszą jestem przekonana, że tego typu inicjatyw powinny być więcej.” - mówi koordynator kampanii z ramienia Fundacji „Szczęśliwe Jutro” Barbara Wilczek, pedagog Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

mat. prasowy, opr.s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl