26.11.2018, 16:03 | czytano: 1173

Grzegorz Watycha: „Sprawowanie władzy w Mieście to wielki zaszczyt, ale też wyzwanie i poważny obowiązek"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. "Chcę gorąco podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak ogromne poparcie jakiego udzielili mi w tych wyborach. Jest ono dla mnie wyrazem docenienia pracy w pierwszej kadencji sprawowania funkcji burmistrza Nowego Targu, którą wspólnie z całym zespołem współpracowników wykonaliśmy na rzecz naszej małej Ojczyzny" - mówił Grzegorz Watycha w przemówieniu inaugurującym nową kadencję.
Oto treść wystąpienia burmistrza Nowego Targu, podczas I Sesji Rady Miasta Nowy Targ w dniu 22 listopada 2018r.
"Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Radni!
Wszyscy zaproszeni goście, dyrektorzy, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych i spółek, naczelnicy wydziałów i kierownicy komórek organizacyjnych Urzędu Miasta.
Wielce Szanowni Drodzy Mieszkańcy Miasta Nowego Targu!

Na wstępie chcę gorąco podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak ogromne poparcie jakiego udzielili mi w tych wyborach. Jest ono dla mnie wyrazem docenienia pracy w pierwszej kadencji sprawowania funkcji burmistrza Nowego Targu, którą wspólnie z całym zespołem współpracowników wykonaliśmy na rzecz naszej małej Ojczyzny.

Dziękuję też radnym minionej kadencji, którzy konstruktywnie współpracowaliz władzą wykonawczą, żeby na końcu kadencji móc powiedzieć, że mają swój udział w realizacji wielu większych czy mniejszych przedsięwzięć zrealizowanych
w mieście. Nie wszystkim tym radnym udało się w nowych wyborach zdobyć ponownie mandat, ale jeśli chcą tylko nadal ze mną współdziałać, to liczę na to, że wykorzystamy zdobyte doświadczenie i w innej formie nadal możemy i będziemy pracować.

Jak wspomniałem ten sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców, z którymi przez cały czas starałem się utrzymywać kontakt. Dobro wspólne, interes miasta i jego mieszkańców, zwykłych obywateli zawsze było i pozostanie u mnie na pierwszym miejscu. Dziękuję oczywiście wszystkim pracującym na ten wynik wyborczy w ramach bezpartyjnego, albo raczej ponadpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Nasze Miasto! Ten Ruch naprawdę obywatelski, oddolna inicjatywa, rozwinął się podczas kampanii i przyciągnął całkiem nowych wartościowych ludzi. Dziękuję Wam za wspólną pracę i oczekuję, że dalej tak efektywnie będziemy działać, żeby wykonać założone cele programowe.

„Sprawowanie władzy w Mieście to wielki zaszczyt, ale też wyzwanie i poważny obowiązek, wymagający dużo siły i determinacji”. Deklaruję, że nie braknie mi woli i determinacji, by pracować rzetelnie i uczciwie dla dobra Miasta i wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i będą od samorządu oczekiwać pomocy.
Mając dzisiaj legitymację i mandat zaufania dany przez mieszkańców - wyborców -kontynuujemy wciąż pracę i rozpoczęte projekty inwestycyjne.
Zapraszam do współpracy i liczę na owocną pracę ze wszystkimi radnymi, bo przecież każdy deklarował, a dzisiaj ślubował, że będzie działał na rzecz dobra wspólnego, a tylko zgodną pracą możemy ten cel osiągnąć.

Wolą zdecydowanej liczby naszych wyborców było, by przedstawiony przeze mnie program rozwoju miasta na najbliższe lata był realizowany. Dlatego główne, największe, a przez to najtrudniejsze inwestycje muszą być traktowane priorytetowo. Myślę tu o rozbudowie Miejskiego Ośrodka Kultury, budowie hali widowiskowo-sportowej, dbałości o poprawę stanu powietrza, rozwoju infrastruktury komunikacyjnej i rekreacyjnej. Wszystko, by poprawiać stale atrakcyjność Nowego Targu jako miejsca zamieszkania oraz ośrodka przyciągającego turystów dzięki swojej otwartości i przyjazności mieszkańców.

Szanowni Państwo! Z optymizmem w Przyszłość! Rozpoczynamy nową kadencję samorządu. Niech duch patriotyczny, który uniósł nasze serca i myśli ku szczytnym ideom podczas ostatnich obchodów Jubileuszowego Święta Odzyskania Niepodległości, dodaje nam sił i wiary w to co robimy i chcemy zostawić po sobie jako owoc tej kadencji.
Niech Patronka Naszego Miasta Św. Katarzyna, czuwa nad Miastem i jego mieszkańcami! "

opr.s/
komentarze
besala28.11.2018, 22:17
No cóż, mieszkańcy miasta wybrali! Dalej będzie marazm, nijakość, kłanianie się partii rządzącej i fotografowanie ze księdzem proboszczem.
Wyborca27.11.2018, 19:27
Najważniejsza jest poprawa powietrza!!!
Do Magda27.11.2018, 17:52
Masz jakieś ale to sama spróbuj porzadzić i wziąść na siebie odpowiedzialność, powodzenia mądralińska, tyle to kazdy potrafi, a ty krytykować!
Magda26.11.2018, 19:17
Na pewno... wstążek dokupcie, tylko różowych!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl