26.11.2018, 17:45 | czytano: 1956

Cecyliada w Niedzicy (zdjęcia)

W Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy odbyła się Cecyliada. Wydarzenie jest organizowane ku czci Św. Cecylii, która jest patronką dzieci i młodzieży, szczególnie tej śpiewającej.
Tegoroczna edycja zmieniła swoją formę w porównaniu do poprzednich. Minione odsłony były organizowane w formie konkursu, z kolei wczorajsza była przeglądem, czego efektem było usunięcie elementu rywalizacji. Powodem zmian, jak mówią organizatorzy, jest fakt, że głównym celem Cecyliady jest oddanie chwały Bogu i Św. Cecylii oraz pokazanie, że muzyka łączy, a nie dzieli.
Schole biorące udział we wczorajszych występach miały za zadanie zaśpiewać dwie piosenki. Z uwagi na rok duszpasterski poświęcony osobie Ducha Świętego jedna z piosenek miała podjąć właśnie taką tematykę, natomiast wybór drugiej, należał do wokalistek ze scholi. Występy wokalne poprzedzały krótkie scenki aktorskie, które rozbawiały publiczność, a także przybliżały postać Św. Cecylii. W przeglądzie wzięło udział 6 grup wokalno- instrumentalnych nie tylko z terenu polskiego Spisza. Były to:

Schola Imo Prectore z parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Łapszach Wyżnych
Schola SBN z parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Niedzicy
Schola Lucundus z parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Frydmanie
Schola Katarzynki z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej
Schola Michalinki z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Dębnie
Schola z Krośnicy z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach

m/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl