30.11.2018, 13:05 | czytano: 514

Grudniowa Kulturalna Stolica Podhala

grafika Gabriela Wolskiego
Rozpoczynamy 2 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu Koncertem Laureatów już XXIX Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong w tym roku pn. „Wiara źródłem niepodległości”. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w parafii Jana Pawła II w Nowym Targu.
Zaprezentują się dla Państwa soliści, duety i zespoły, które okazały się najlepsze podczas przesłuchań. Otrzymają wówczas nagrody Jury, a dodatkowo wykonawcy zawalczą o Nagrodę Publiczności, czyli puchar przechodni.
W dniu 6 grudnia (czwartek) o godz.17.00 w nowotarskim MOKu kolejne Mikołajkowe Spotkanie z Bajką w aktorskim wykonaniu nowotarskich vip-ów. Tegoroczna Bajka będzie miała tytuł „Komar i Orkiestra”. Reżyserii podjęła się Beata Paluch aktorka Starego Teatru w Krakowie. Wstęp wolny – mile widziane wykupienie przygotowanych paczek mikołajkowych dla dzieci z potrzebujących rodzin. Na koniec przewidziane jest spotkanie ze Św. Mikołajem.

Z kolei 8 grudnia (sobota) w godz.9.00-14.00 zapraszamy do MOKu (al. Tysiąclecia 37) na kolejny już III Amatorski Mikołajkowy Turniej Szachowy - Cogito ergo sum o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Wstęp wolny – zapisy do 6 grudnia (czwartek), w trzech grupach wiekowych: juniorzy (6 – 12 lat), seniorzy (13+ lat), zaawansowani (członkowie sekcji szachowych). Dodatkowo dla wszystkich chętnych przewidziano równolegle do turnieju naukę podstaw gry w szachy.

Na oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz plenerowego lodowiska zapraszamy 15 grudnia (sobota) o godz.16.00 na nowotarski Rynek. W sercu miasta będzie można zakupić rozmaite przedmioty i specjały na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jarmark potrwa do 23 grudnia, a Lodowisko będzie otwarte do 9 marca.

A na Wigilię Miejską także na nowotarskim Rynku zapraszamy 23 grudnia (niedziela) o godz.16.00 w imieniu Związku Podhalan Oddział Nowy Targ. Wstęp wolny. Jak co roku przewidziano inscenizację Jasełek, wspólne kolędowanie, życzenia i łamanie się opłatkiem, a także spróbowanie góralskiego jadła. Bądźmy, nie tylko w tym dniu, razem w naszym Mieście.
Bożonarodzeniowy klimat będzie także obecny 29 grudnia (sobota) o godz.16.00 w nowotarskim MOKu kiedy to Miejski Nauczycielski Chór Gorce zaprasza na wspólne kolędowanie. Wstęp wolny. Tym bardziej zapraszamy do wyśpiewywania, a może także do stałego dołączenia do Chóru.

Na koniec kolejny już 104. Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu, który tym razem odbędzie się w dniu 30 grudnia (niedziela) o godz.11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Czeka Państwa ze znanym i lubianym w Nowym Targu aktorem Starego Teatru w Krakowie Rafałem Jędrzejczykiem, który zaśpiewa Pastorałki. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl