30.11.2018, 18:45 | czytano: 2215

90-lecie Ligi Ochrony Przyrody w Zakopanem (zdjęcia)

W siedzibie Nadleśnictwa Nowy Targ „Leśnik” na Jaszczurówce odbyły się uroczyste obchody 90-lecia działalności Ligi Ochrony Przyrody w Zakopanem.
Po powitaniu gości przez prezesa LOP Grażynę Chowaniec-Lejczyk, została otwarta wystawa prac pokonkursowych. Później głos został oddany uczniom Szkoły Podstawowej w Ratułowie, którzy pełnili funkcję moderatorów konferencji. Marek Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomniał w swym wystąpieniu wspólne początki zarówno LOP jak i TPN oraz przedstawił cele i założenia obu organizacji. Następnie została przedstawiona działalność LOP Oddziału Zakopane przez członków szkolnych kół. Z trzecim referatem dotyczącym leśnictwa, jako formy ochrony przyrody wystąpił Krzysztof Przybyła, leśniczy z Nadleśnictwa Nowy Targ.
Po zakończeniu wszystkich wystąpień Grażyna Chowaniec-Lejczyk wraz z byłą prezes Haliną Staszel oraz z prezesem Okręgowego Zarządu Ligi Ochrony Przyrody Tadeuszem Ogorzałkiem dokonali uroczystego wręczenia odznaczeń i dyplomów zarówno dla organizacji i firm wspierających działalność LOP w Zakopanem jak i dla samych działaczy Ligi, którzy w ostatnich latach byli bardzo aktywni.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Cantare działający przy szkole podstawowej w Ratułowie pod kierownictwem pani Iwony Kosakowskiej. Konferencje zakończył poczęstunek ufundowany przez honorowego patrona imprezy - Nadleśnictwo Nowy Targ.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl