03.12.2018, 14:04 | czytano: 849

IV Bieg Pod Choinkę i akcja charytatywna "Serce za serce"

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Nadleśnictwo Nowy Targ już po raz czwarty organizują świąteczną zbiórkę darów w postaci trwałych środków spożywczych, środków czystości i artykułów plastycznych, połączoną z rodzinną plenerową imprezą sportową.
Ta impreza sportowa to doroczny Bieg Pod Choinkę. Składają się na nią:
 bieg na dystansie 5 km;
 marsz nordic walking na dystansie 5 km;
 gry i zabawy dla dzieci, animowane przez studentów Podhalańskiej Wyższej;
Beneficjentami akcji charytatywnej będą w tym roku Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „CHATKA” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „PROMYK”. Pragniemy, by zebrane dary odpowiadały potrzebom podopiecznych „Chatki” i „Promyka”. Będziemy więc zbierać: puzzle, książeczki obrazkowe, książeczki dla dzieci, kredki, modelinę, ciastolinę, piłki, klocki, lalki, materiały plastyczne, duże bloki, żywność i słodycze. Nie są natomiast potrzebne zabawki tekstylne i pluszowe. Ponadto zamiast wpisowego w biurze zawodów wolontariusze PSONI „Chatka” będą zbierać dobrowolne datki.

Impreza odbędzie się w sobotę 15 grudnia na terenie obiektu edukacyjnego Nadleśnictwa Nowy Targ w Leśnictwie Bór (Nowy Targ; przedłużenie ulicy Składowej), trasa biegu i marszu wyznaczona jest po ścieżkach rowerowych w Borze Nowotarskim.

Regulamin wydarzenia na stronie Nadleśnictwa Nowy Targ i PPWSZ w Nowym Targu.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl