14.12.2018, 17:40 | czytano: 879

II Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka

22 grudnia po raz drugi pod Babią Górę w Lipnicy Wielkiej zawitają młodzi szczypiorniści, by zmierzyć się w Świątecznym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka. W tym roku po raz pierwszy o puchar wójta będą walczyć także kobiety.
Piłka ręczna w Lipnicy Wielkiej to nowość dla dzieci. Przygoda ta rozpoczęła się ponad rok temu, kiedy to UKS TSR Orawa zaczął prowadzić treningi dla chłopców i dziewczynek. Nie jest to duża grupa, tak jak w przypadku piłki nożnej, ale ich zaangażowanie w treningi i reprezentowanie klubu w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej napawa optymizmem na przyszłość. Pierwszy raz do Lipnicy zawita także płeć piękna. Szczypiorniak dla pań także cieszy się dużym zainteresowaniem i dlatego organizatorzy postanowili zaprosić na turniej drużyny żeńskie, aby mogły zaprezentować swoje umiejętności i rywalizować na najwyższym poziomie.
- Serdecznie zapraszam wszystkich na halę w Lipnicy Wielkiej do kibicowania zawodnikom i zawodniczkom - mówi organizator Mateusz Machajda z TSR ORAWA.

W turnieju zagrają:

Kategoria Dzieci (Początek 9.00):
1. UKS TSR ORAWA I
2. UKS TSR ORAWA II
3. MOSiR Bochnia I
4. MOSiR Bochnia II
5. Podwilk

Kategoria Kobiet (Początek 13.30):
1. UKS TSR ORAWA/NOWY TARG
2. GWIAZDOZBIÓR
3. UKS OLIMPIJCZYK-ŁUCZNIK ŻYWIEC
4. LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA

Organizatorzy:
1. UKS TSR ORAWA
2. Wójt Gminy Lipnica Wielka
3. Szkoła Podstawowa nr.2 w Lipnicy Wielkiej


Organizatorzy, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl