17.12.2018, 17:39 | czytano: 3280

Będą kary za nieodśnieżanie chodników

Arch. Podhale24.pl
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula przypomina wszystkim właścicielom, użytkownikom i zarządcom nieruchomości o obowiązku odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości.
Właściciele zobowiązani są do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym. Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu na ulicę.
W przypadku niewywiązywania się z powyższych obowiązków przez właściciela, zarządcę lub administratora nieruchomości upoważnione do tego służby mają możliwość nałożenia kary na osobę winną zaniedbań.

- Pamiętajmy, że dbałość o czystość i porządek na terenie Gminy Miasta Zakopane jest nie tylko obowiązkiem władz, ale również mieszkańców. Dlatego apelujemy do Państwa o należyte wykonywanie ustawowego obowiązku. Miejmy swój udział w utrzymaniu czystości i porządku w naszej gminie. Dbanie o otaczające nas środowisko będzie z korzyścią dla nas wszystkich, a nasze najbliższe otoczenie będzie naszą wizytówką – apelują urzędnicy zakopiańskiego magistratu.

oprac. r/ UM Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
wagadugu18.12.2018, 13:19
Jak Ci ropa siknie na działce, to państwowa, a jak gnojówka, to Twoja.
ja18.12.2018, 09:42
Odśnieżanie chodników przez właścicieli posesji to pozostały relikt po komunie. Najwyższy czas z tym skończyć.Burmistrz bierze pieniądze to niech odśnieża.
gość18.12.2018, 07:09
Zawsze problemy sobie ludzie wymyślają. Sortowanie śmieci nie wychodzi bo to cięzko jak diabli , kominy kopcą dalej, nie będzie odśnieżał bo nie. W Chicago wlasciciele posesji pięknie sami odśnieżają jeden obok drugiego równiutko ze śmieciami też problemu nie ma , nie rzucają gdzie popadnie. W tym miasteczku prawie sami Polacy
czytelnik18.12.2018, 06:13
A czy burmistrz Leszek Dorula nie pamięta już obietnic przed wyborczych jak obiecywał , że miasto przejmie obowiązek odsnieżania?
Szubko zapomniał !
Wyrocznia18.12.2018, 00:44
Płacimy około 80% haraczu z naszych zarobków, ale to jeszcze mało, do tego musimy odśnieżać chodniki pod swoim domem!
aamiejscowa17.12.2018, 20:40
miejskie chodniki oblodzone i nie odgarnięte,
Łopatowy17.12.2018, 20:13
Jest to pewna niekonsekwencja - chodnik w każdym innym wypadku jest częścią pasa drogowego i podlega zarządcy drogi. Chcesz wpiąć się do wodociągu / kanalizacji w chodniku - płacisz. POza tym każdy na teoretycznie "twoim" chodniku może sobie zaparkować i nawet jeżeli jest on na tyle szeroki, że jest miejsce na samochód i pieszego (np. ul. Szaflarska w NT), a Ty go odśnieżysz, bo przylega do Twojej posesji, to już "zarezerwować" miejsca dla siebie nie możesz. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno miasto pobierało opłaty w nowo projektowanych budynkach za nadwieszenie okapu / balkonu nad tym chodnikiem. Czyli jest on Twój, ale tylko jak go trzeba odśnieżyć - w każdym innym wypadku wara Ci od chodnika, bo to pas drogowy i za każde naruszenie trzeba bulić niemałe pieniądze. Ale spróbuj nie odśnieżyć, to jakaś paniusia w szpilkach co się na śliskim w środku zimy wypieprzy pozwie cię do sądu i karę zapłacisz. Bez sensu...
Z Glycarowa17.12.2018, 19:17
A jaka jest podstawa prawna ????
fred17.12.2018, 19:00
Jak pijesz piwo na chodniku koło domu to chłodnik pupliczny albo do miast należy ale w zimie jak jest śnieg to twój i mos łopatować.
Ciotka17.12.2018, 18:46
Mandat, mandat, mandat!!!
Wojtek17.12.2018, 18:25
tia jasne, żartobliwie napisałeś, i na pewno już wszystko przy Twoim wyłopatowałeś !
mieszkaniec i własciciel jednostki handlowej ten 17.12.2018, 18:18
Proponuję Panu Burmistrzowi by przestał wierzyć tym w czapkach w szachownice i w ...białych rękawiczkach , czyli totalnym leniom . Niech wyjdzie sam na miasto i przekona się jak to jest, że jednym wolno wszystko , a innych się karze za bzdury , po to by się wykazać swoim nieróbstwem i lenistwem . Jedni przed sklepami i restauracjami na chodniku mają składowiska skrzynek i towarów , nie mają nawet kosza , a inni obrywają mandaty. Jedni na chodnikach maja ślizgawki i sterty śniegu , a drudzy płacą mandaty bo jet wysepka autobusowa , która należy dla zarządcy drogi , albo do właściciela przystanku , Panie Burmistrzu wiele rzeczy Pan nie wie , bo może nie dałby Pan sobą manipulować ty cwaniakom szachistom w białych rękawiczkach . Oczu otwarte , a najlepiej to dogonić do roboty i bez rękawiczek .
tia jasne17.12.2018, 17:43
Jo nie bedyk łopatowoł
ploce piniondze i wymogom
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl