18.12.2018, 14:38 | czytano: 1134

Turniej Soccer Cup Tournament w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

20 zawodników, ponad 5 godzin gry i tylko jedna pasja – tak w skrócie wyglądał turniej Soccer Cup Tournament zorganizowany przez lokal PlayBar, mieszczący się w Rynku w Rabce-Zdroju, i reprezentującym go właścicielem - Krzysztofem Nowakiem wraz z Bartłomiejem "Ciacianie" Budziakiem.
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, stąd w przeciągu kilku godzin od ogłoszenia rozpoczęcia turnieju można było dostrzec bardzo wyrównane mecze pełne emocji i umiejętności osób biorących udział w wydarzeniu. W ten sposób do obu turniejów zgłosiło się łącznie 20 zawodników w przedziale wiekowym 18-24 lat. O godzinie 15.00 odbyły się pierwsze mecze w Strefach XBOX ONE i PlayStation 4, którego wyłoniono najlepszych zawodników, którzy poprzez system „challonge” początkowo rozgrywali mecze BO1 aż do wyczekanych półfinałów i finałów gdzie rozgrywka odbywała się systemem BO3. Reguły turnieju były przychylne dla uczestników – przegrany rozgrywał dodatkowo mecze w osobnej drabince z której miał szanse jeszcze zakwalifikować się do najlepszej trójki finalistów, wygrany przechodził dalej – stąd oprócz umiejętności ważna była i losowa przychylność systemu który to rozlosowywał pary rozgrywanych meczy - w skrócie szczęście.
Nie brakowało niespodzianek, co dodawało smaczku całej rywalizacji. W efekcie długich zmagań poznaliśmy 6-stkę najlepszych graczy, w strefie XBOX ONE pierwsze miejsce wywalczył miejscowy Rabczanin Szymon Orszulak następnie na drugim miejscu podium stanął Rafał Biedroń a na trzecim miejscu zakwalifikowany Zygmunt Zawodniak, natomiast w drugim turnieju rozgrywanym na konsoli PlayStation 4 na pierwszym miejscu klasyfikował się Gerard Gacek kolejny za nim na drugim Zygmunt Zawodniak a trzecie miejsce po boju z przeciwnikami powędrowało do Szymon'a Orszulak.

Zawodnicy oprócz pamiątkowym statuetek ufundowanych przez firmę DrzefPrint, otrzymali również nagrody ufundowane przez firmę BlachoTrapez, która do puli nagród dorzuciła między innymi firmową kurtkę BlachoTrapezu marki 4F, powerbank, torbę i firmowe gadżety dla uczestników, nie zapominając o Gospodarzu i współorganizatorze tj. lokalu PlayBar który to dla zwycięzców ufundował Bony pieniężne od kwoty 100 złotych do 50 złotych na wykorzystanie w lokalu PlayBar bezterminowo na dowolny asortyment z baru.

Pomimo długich godzin rywalizacji, turniej upłynął w miłej atmosferze. Zawodnicy darzyli się ogromnym respektem jak i na przychylność organizatorów mieli możliwość do edycji pewnych ustawień rozgrywki między innymi, ustawień kamery rozgrywki itp. Meczom towarzyszyła spontaniczna reakcja widowni, która w spokoju dopingowała swoim faworytom bez przeszkadzania innym w rozegraniu meczów turniejowych, co istotnie wpływa na rozwój, koncentracje i spokój graczy podczas takich zmagań.

Dziękujemy, że byliście tam z nami! Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez lokal PlayBar, a także na kolejny turniej w bijącą rekordy popularności grę FIFA – być może już niebawem!
Również serdeczne podziękowania kierujemy do firm BlachoTrapez i jego przedstawicielowi - Krystian Skawski za ufundowanie nagród, firmie DrzefPrint, która ufundowała druk wielkoformatowy i pamiątkowe statuetki jak i właścicielowi Krzysztof Nowak - lokalu PlayBar za udostępnienie lokalu i współorganizację pierwszego tego typu wydarzenia e-sportowego który miał miejsce w Rabce-Zdroju i za przychylność burmistrza Rabki-Zdroju – pana Leszka Świdra, który oficjalnym listem poparł inicjatywę tego wydarzenia.

Materiały prasowe organizatora
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl