20.12.2018, 13:54 | czytano: 1760

Lawinowe ABC

Fot. Materiały prasowe
Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR, PZU i partnerami zaprasza do udziału w ósmej edycji akcji Lawinowe ABC.
Treningowe Centrum Lawinowe PZU na Kalatówkach. Każdy może tutaj trenować. W weekendy w treningu pomoże ci przeszkolony przewodnik tatrzański / ratownik TOPR, który udostępni równie sprzęt lawinowe abc. Na miejscu możliwe testy plecaków lawinowych. Najbliższy trening odbędzie się już w sobotę 22 grudnia. Dyżury przewodnickie w centrum lawinowym na Kalatówkach w weekendy połączone z testami sprzętów lawinowe abc i plecaków wypornościowych dla wszystkich chętnych odbywają się w godzinach 10 – 15.
Dni Otwarte Lawinowe ABC. Odbędą się w dniach 01-03.02. 2019. W programie wykłady, wycieczki edukacyjne oraz warsztaty w Treningowym Centrum Lawinowym PZU na Kalatówkach prowadzone przez ratowników TOPR dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swój udział. Będą także wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim na Kalatówki. Mogą wziąć w nich udział turyści indywidualni, w tym dzieci z (pod opieką rodziców lub opiekunów). Będą pokazy najnowszego sprzętu lawinowego, a podczas prelekcj i wykładów każdy weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – sprzętu lawinowego, wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego, kart lawinowych etc . Zapisy na Dni Otwarte Centrum Lawinowego ruszą na początku stycznia.

Konkurs „Lawinowe ABC” na Facebooku, w którym wygraną będzie jednodniowe szkolenie lawinowe z międzynarodowym przewodnikiem wysokogórskim z grupy Freerajdy.

W sklepie internetowym Tatrzańskiego Parku Narodowego sklep.tpn.pl będzie mzakuożna kupić karty lawinowe – już po Nowym Roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni z powiatów tatrzańskiego i podhalańskiego będą mogli wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych Lawinowe ABC pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapisy już w styczniu.

Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR. Partner główny to PZU. W akcji biorą również udział partnerzy – Mammut, Pieps, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR.

Źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl