08.01.2019, 11:10 | czytano: 1673

Nowotarscy policjanci włączyli się w akcję charytatywną na rzecz chorego chłopca

Tegoroczna edycja noworocznego hokejowego meczu charytatywnego Winter Classic rozegrana została na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. W wydarzeniu wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Mike ma 8 lat i stwierdzony wirus cytomegalii wrodzony. Potrafi on uszkodzić słuch i wzrok oraz doprowadzić do poważnych problemów neurologicznych. W 2012 r. przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego i od tej pory słyszy na jedno uszko. Za dwa lata jest planowana operacja na drugie. Chłopiec jest systematycznie rehabilitowany ruchowo, słuchowo, a mimo to jest dzieckiem nadal leżącym, na razie nie siedzi, nie raczkuje. Jest w trakcie terapii aminokwasowej, która jest kosztowna, ale może przynieść oczekiwane efekty.
Organizatorzy oprócz pomocy chłopcu chcą przywrócić wśród młodzieży zainteresowanie sportem, która niestety zniknęła za ekranami komputerów i telewizorów. W trakcie trwania imprezy zapewnili szereg atrakcji, przeprowadzono również licytacje cennych nagród i sprzętu przekazanego przez darczyńców.

Podczas tej szlachetnej akcji nie mogło zabraknąć stoiska nowotarskiej komendy. Najmłodsi mieli możliwość, usiąść za kierownicą policyjnego quada. Każde dziecko, które odwiedziło policjantów otrzymało ciekawe upominki i opaskę odblaskową, tak bardzo ważną szczególnie o tej porze roku. Chętni mogli obejrzeć także wyposażenie policjanta i przymierzyć m.in. kamizelkę kuloodporną. Podczas spotkania funkcjonariusze osobom zainteresowanym udzielali informacji na temat pracy w policji.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
do pustaków poniżej08.01.2019, 18:20
Tacy jesteście szybcy do dysponowania cudzymi pieniędzmi? To niby takie zabawne? A może ma pokazać jacy jesteście prawi, że widzicie potrzeby dziecka i jego rodziny?
Jesteście prymitywami. Sami dajcie coś od siebie, zamiast mówić co kto powinien zrobić.
kkl08.01.2019, 18:14
I kolejną podwyżkę 500zł brutto od 2020r. też ;-)
Wsparcie konkretne08.01.2019, 11:18
Proponuję jednorazowo przekazać podwyżkę 655 (brutto)zł od każdego polickanta z komendy. 655 x 300 = 196 500 zł (brutto). Bardzo konkretna kwota na pomoc.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl