09.01.2019, 12:57 | czytano: 1843

Przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP Ząb

Do rąk strażaków z OSP Ząb trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Oficjalnie kluczyki do pojazdu przekazali wójt gminy Poronin Anita Żegleń i poseł Edward Siarka. Odebrał je kierowca jednostki wraz z prezesem Romanem Ciężadlikiem i wiceprezesem Dariuszem Gąsienicą.
Samochód udało się zakupić dzięki pozyskanego dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Ochotnicze straże pożarne to najczęściej pierwsze jednostki, które udzielają szeroko pojętej pomocy potrzebującym. Dzięki zakupom sprzętu dla strażaków, środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie ludzkie.
Dzięki staraniom posła Siarki strażacy otrzymali dofinansowanie z funduszu w kwocie 800 tys. złotych, 250 tys. złotych do samochodu dołożyła gmina, a prawie 110 tys. zł dołożyli strażacy.

Źródło: UG Poronin, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Viceprezes osp Ząb24.01.2019, 21:06
Szanowny Panie "mieszkańcu powiatu" ,to że ochotnicy mocno i owocnie czynią starania o pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu, nie stoi w sprzeczności z pozyskiwaniem nowych jednostek sprzętowych do komend PSP i ich podległym JRG.
Nadmienię tylko jeszcze, że ochotnicy by móc wystarać się o ów sprzęt służący do ratowania mienia, (bo nie do innych funkcji się on nadaje) poświęcają swój prywatny czas, podobnie zresztą jak podczas udzielania pomocy.
Zapraszamy do aktywnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa PPOŻ.
Osp Ząb
mieszkaniec powiatu24.01.2019, 18:56
tak, bawią się naszymi pieniążkami, a w Rabce mają starego jelcza, jeszcze starszą cysternę... ale tam kampania wyborcza nic nie da..ha, ha, ha..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl